Wiadomości 5 lip
7R Park Wrocław w budowie

Pod Wrocławiem rusza budowa parku logistycznego 7R. Inwestor zdobył najemcę, który zajmie 5000 mkw. powierzchni. 7R ma w przygotowaniu obiekty obejmujące łącznie ponad 400 000 mkw.

7R Park Wrocław to projekt magazynowy klasy A o całkowitej powierzchni około 23 000 mkw. położony w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Park zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie węzła Wrocław Południe łączącego autostrady A4 i A8. Magazyn wzbogaca się również o nowego najemcę - globalny dostawca usług transportowych i logistycznych DSV Road wynajmie 5000 mkw. na terenie obiektu.

- Wrocław to lokalizacja z dużym potencjałem – wpływa na to dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej oraz dogodna lokalizacja geograficzna. Cieszę się z zaufania jakim obdarzył nas DSV, decydując się po raz kolejny na wynajem powierzchni magazynowej na terenie naszego parku. Mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę – komentuje Małgorzata Czepel, Leasing Manager 7R.

Nowa powierzchnia magazynowa na terenie 7R Park Wrocław zostanie przystosowana do potrzeb operacji cross dockowych DSV między innymi dzięki ponadstandardowej ilości doków, wdrożeniu systemu IT przystosowanego do wymogów DSV czy też dodatkowemu doświetleniu stref przydokowych.

Ostatni czas był rekordowy dla spółki 7R - zarówno pod względem liczby wybudowanych obiektów, jak i wielkości wynajętej powierzchni. W ubiegłym roku do użytku zostało oddanych siedem magazynów o łącznej powierzchni ponad 140,000 mkw. co podwoiło portfolio spółki. To jednak dopiero początek – firma zapowiadała dalsze intensywne zmiany, które konsekwentnie realizuje. 

- Strategia rozwoju jaką założyliśmy na ten rok przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie w przygotowaniu są nowe projekty w całym kraju, o łącznej powierzchni ponad 400 000 mkw. Są to zarówno obiekty typu 7R Park, jak również nasz nowy koncept 7R City Flex. To duże wyzwanie i najbliższy czas upłynie nam pod znakiem wytężonej pracy, jednak postępy w komercjalizacji i zainteresowanie powierzchniami w nowo powstających lokalizacjach to dla nas dowód na to, że podążamy w odpowiednim kierunku – komentuje Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift