Wiadomości 29 maj
7R City Flex wyrośnie w pobliżu gdańskiego lotniska

7R, deweloper powierzchni logistycznej rozwija 7R City Flex, sieć miejskich magazynów certyfikowanych w systemie BREEAM. Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy obiektu 7R City Flex Gdańsk Airport.

7R City Flex Gdańsk Airport to obiekt o powierzchni 9500 mkw. położony przy głównym węźle komunikacyjnym. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy ponad 50 proc. powierzchni obiektu zostało skomercjalizowane. Oddanie magazynu do użytku jest zaplanowane na I kwartał 2019 roku.

Pozostałe inwestycje wchodzące w skład sieci 7R City Flex, powstaną m.in. w Szczecinie, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Kielcach, Częstochowie, Białymstoku, Bydgoszczy i Gdyni. Wszystkie projekty będą położone w granicach administracyjnych miast, jednocześnie z dogodnym dojazdem dla TIR-ów, w pobliżu obiektów handlowych (retail parków). Najemcy będą mogli podpisać jedną wspólną umowę na wynajem powierzchni w kilku magazynach wybudowanych w ramach programu City Flex w różnych lokalizacjach. 7R planuje również szereg udogodnień ułatwiających najemcom obsługę klientów, jednym z nich jest system umożliwiający odbiór towaru przez całą dobę. Budynki będą miały najwyższą klasę odporności ogniowej, która wyniesie ponad 4000 MJ/mkw., w strefie przydokowej znajdą się dodatkowe pasma świetlne, zwiększona zostanie także izolacyjność termiczna obiektów. Wszystkie magazyny będą certyfikowane w systemie BREEAM.

Ogólnopolski deweloper specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni logistycznych pod wynajem, realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak też obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się parki logistyczne w Gdańsku i Krakowie, oraz obiekt BTS dla Velvet Care w Kluczach. Spółka jest również inwestorem parków w Czechowicach – Dziedzicach i Siemianowicach Śląskich. W całym kraju deweloper rozwija sieć miejskich magazynów 7R City Flex. Łącznie spółka zrealizowała dotąd 250 000 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej na wynajem. Kolejne 400 000 mkw. powierzchni jest w przygotowaniu.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift