Wiadomości 16 sty
60 mln euro na budowę ArtN

Inwestor rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina w Warszawie pozyskał od Europejskiego Banku Inwestycyjnego kredyt w wysokości 60 mln euro. Pełne finansowanie inwestycji to kwota większa o prawie 100 mln euro.

Zawarta przez Europejski Bank Inwestycyjny oraz ArtN, spółkę zależną Capital Park, umowa to pierwsza transakcja typu project finance z inwestorem nieruchomościowym w Polsce. Dotyczy kredytu w wysokości 60 mln euro, który zapewni finansowanie rewitalizacji i budowy Dawnej Fabryki Norblina, a także uzupełni finansowanie inwestycyjne zapewnione przez Pekao. Jej podpisanie zmniejsza kredyt Pekao z 159,3 mln do 99,3 mln euro. Pełna kwota finansowania inwestycji nie ulega zmianie i wynosi na 159,3 mln euro, co w połączeniu ze środkami własnymi dewelopera w pełni pokryje koszty budowy projektu.

- Zawarta pomiędzy naszą spółką a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowa potwierdza także, że koncepcja rewitalizacji Dawnej Fabryki Norblina wyróżnia się na tle innych stołecznych inwestycji, a dodatkowo podkreśla te jej aspekty, które i dla nas są niezwykle ważne – czyli przywrócenie świetności i  nadanie zupełnie nowego charakteru tej niezwykle ciekawej części miasta – mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu oraz CFO/CIO Grupy Capital Park. – Dzięki wsparciu EBI, parametry finansowania projektu ulegną znaczącej poprawie.

Na pozytywną decyzję kredytową kluczowy wpływ miał historyczny charakter projektu, jego koncepcja, rozwiązania technologiczne i ekologiczne oraz przyszłe przeznaczenie nieruchomości, zakładające utworzenie otwartej, nowoczesnej, ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej. Rewitalizacja Fabryki Norblina obejmuje teren na warszawskiej Woli pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Powstaje tu kompleks kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek, który obejmie 9 poziomów nadziemnych i 4 podziemne. W ramach inwestycji stworzone zostanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 39 tys. mkw. powierzchni biurowej w wysokim standardzie, zaaranżowanej w postindustrialnym, loftowym stylu. Pozostałe 24 tys. mkw. powierzchni zostanie poświęcone funkcji rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalnej. Kompleks posiadał będzie liczne rozwiązania proekologiczne, co potwierdza precertyfikacja projektu w systemie BREEAM z oceną „very good”. Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 r.

Tagi: ArtN
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift