Smay klapy
Wiadomości 26 sty
Ozonfree
10 faktów o bipolarnej dwuigłowej jonizacji powietrza NPBI, które musisz znać

Bipolarna jonizacja powietrza NPBI wpływa na czystość powietrza w pomieszczeniach na kilku obszarach: • Neutralizuje groźne dla zdrowia cząsteczki bakterii, wirusów, cząsteczek alergizujących • Poprawia samopoczucie – jony w sposób naturalny są obecne w lesie, w okolicach rzek i wodospadów. W tych miejscach zazwyczaj czujemy się bardzo dobrze • Usuwa unoszące się w powietrzu zarodniki grzybów i pleśni • Odświeża powietrze likwidując nieprzyjemne zapachy

1. Wszechstronne zastosowanie w każdym typie budynku

Rozwiązania związane z bipolarną jonizacją powietrza są na tyle uniwersalne, że mogą być zastosowane w niemal wszystkich systemach wentylacyjnym budynków komercyjnych, jak i mieszkalnych. Technologia NPBI rekomendowana jest między innymi dla placówek medycznych i związanych ze służbą zdrowia, placówek edukacyjnych i opiekuńczych, instytucji kultury, biur, a także środków transportu.

2. Łatwa i szybka instalacja

Generatory jonów zostały zaprojektowane tak, aby ich montaż był maksymalnie łatwy i szybki w każdych warunkach. Miejscem zalecanym do montażu jonizatora jest wlot wentylatora lub przestrzeń pomiędzy filtrem a nagrzewnicą. Jonizator można też zamontować przed kanałowym/strefowym rozdzielaczem powietrza. Montaż pojedynczego jonizatora zajmuje instalatorowi od 30 do 60 minut.

3. Precyzyjne działanie jonów

Jony, trafiając do pomieszczenia, rozpraszają się w powietrzu i łączą się z unoszącymi się cząsteczkami drobnoustrojów, zanieczyszczeń i patogenów. Tworzy to efekt kuli śnieżnej, w której cząsteczki o przeciwnych ładunkach zaczynają gromadzić się razem (proces aglomeracji cząsteczek). Dzięki temu są one, z uwagi na większe rozmiary, łatwiejsze do wychwycenia przez filtry wentylacji, co jest szczególnie korzystne dla układów z recyrkulacją.

4. Zwalcza zapachy

Jonizatory NPBI rozkładają zapachy chemiczne, zwierzęce, kuchenne i inne na podstawowe związki. Proces ten ogranicza stężenie lotnych związków organicznych (LZO) wytwarzających nieprzyjemne zapachy. Jonizacja NPBI pozwala na ciągłe utrzymanie zapachu świeżości w pomieszczeniu.

5. Redukcja patogenów

Podczas połączenia się jonu z cząsteczką patogenu, jon dezaktywuje patogen poprzez zniszczenie jego struktury białkowej i nie pozwala na jego dalsze rozprzestrzenianie. Wirus SARS-CoV-2 ma zdolność utrzymywania się w powietrzu, jako maleńka cząsteczka (10 000 razy mniejsza niż średnica ludzkiego włosa). Dlatego metoda bipolarnej jonizacji może być kluczową w wysiłkach mających ograniczać transmisję wirusa. Technologia NPBI jest jedynym produktem, który podczas badań uzyskał wynik 99,4% skuteczności w redukcji wirusa w ciągu 30 minut.

6. Nie zastępuje zasady DDM (Dystans, dezynfekcja, maseczki)

Jonizacja NPBI nie zastępuje maseczek ani społecznego dystansu. Wspiera natomiast te działania zwiększając bezpieczeństwo i utrzymując dobrej jakości powietrze w pomieszczeniu.

7. Jest przyjazna naszej planecie

Technologia NPBI, poza funkcją oczyszczania powietrza jest przyjazna dla klimatu: pozwala na zmniejszenie śladu węgłowego budynku, jest technologią energooszczędną – zapewnia nawet 30% oszczędności energii dzięki możliwości zmniejszenia udziału powietrza świeżego w strumieniu powietrza wentylującego, co umożliwia bardziej wydajną pracę systemów wentylacyjnych.

8. Nie generuje ozonu

Technologia bipolarnej dwuigłowej jonizacji jest bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem: nie generuje ozonu (bardzo szkodliwego dla ludzi, zwierząt oraz wyposażenia pomieszczeń), ani żadnych innych szkodliwych związków. Produkty GPS posiadają certyfikat UL 2998, który gwarantuje, że urządzenie nie emituje ozonu.

9. Nie wymaga konserwacji

Jonizatory GPS są systemem automatycznego oczyszczania powietrza, który zapewnia optymalną i długotrwałą wydajność. Nie wymaga części zamiennych ani bieżącej konserwacji.

10. Technologia przystępna cenowo

Cena produktu, jak i jego montażu jest przystępna, a wydajność rozwiązania wysoka. Technologia jonizacji NPBI zwiększa także wydajność filtrów – usuwa cząsteczki z powietrza tak skutecznie, że filtr MERV8 może osiągać parametry filtra MERV 13. Oszczędność rozwiązania polega na tym, że filtr MERV 13 może być droższy aż o 75% od filtra MERV 8. Pamiętać należy jeszcze o obniżeniu kosztów związanych ze zużyciem energii.