Wienkra - Kalendarz
Promocje 28 maj 2020
SYSTHERM
Pompa ciepła do basenu – wakacje we własnym ogrodzie

fot. Systherm

Gorąco, upalnie? No to hop! do przyjemnej wody w basenie… i to we własnym ogrodzie! Wakacje na wyciągnięcie ręki, a oprócz tego… Relaks. Zabawa. Odpoczynek. Właśnie to wszystko mamy zagwarantowane posiadając w swoim ogrodzie basen, z którego możemy korzystać do woli! O każdej porze dnia i nocy.

Planujesz budowę basenu w swoim ogrodzie? A może masz już basen, ale bez możliwości ogrzewania wody basenowej? Z pompą basenową dostosowaną do każdego basenu o zróżnicowanych gabarytach nie musisz martwić się o ciepłą i przyjemną temperaturę wody w swoim basenie. W naszych warunkach klimatycznych niestety korzystanie z basenu kąpielowego może ograniczać się do 30 dni w roku, ale… możemy ten okres znacznie przedłużyć inwestując w pompę ciepła, która ogrzeje wodę basenową. Dzięki niej możemy korzystać z basenu nawet cały rok, bo temperatura wody w basenie nie ogranicza nas do pływania w nim nawet zimą!

Pompa do basenu w Twoim ogrodzie 3 razy na TAK! Dlaczego? Pompa basenowa przeznaczona jest nie tylko do basenu budowanego ale i basenu rozporowego i stelażowego!

Wybierz pompę ciepła PCWB od Hewalex!

Pompy ciepła Hewalex wyróżnia wysoka efektywność, łatwy montaż, funkcjonalny sterownik i trwała oraz estetyczna obudowa. Przeznaczone są do ekonomicznego ogrzewania wody basenowej oraz są bardzo dobrą alternatywą dla innych systemów grzewczych. Dlaczego? Przede wszystkim koszty eksploatacyjne są niższe w porównaniu do ogrzewania konwencjonalnego, a zautomatyzowane urządzenie daje duży komfort użytkowania i pozwala na wydłużenie sezonu kąpielowego, niezależnie od tego jaką mamy pogodę w ciągu roku.

Porównując koszty ogrzewania wody w basenie zewnętrznym za pomocą pompy ciepła, jest to koszt 144 zł/miesiąc, natomiast za pomocą grzałki elektrycznej to koszt ok. 735 zł czy 475 zł za pomocą kotła olejowego.*
*powierzchnia basenu: 30 m², głębokość: 1,4 m, temperatura wody: 26°C

Wyróżniamy pompy ciepła ze sprężarką 1-stopniową (ceny już od 3100 zł netto) i ze sprężarką inwerterową (ceny od 6990 zł netto). W naszej ofercie dostępne jest również dodatkowe i przydatne wyposażenie pomp ciepła, tak jak pokrowiec zimowy, który skutecznie zabezpiecza pompę ciepła na czas jej nieużytkowania np. zimą czy jesienią. Do pompy ciepła dedykowane są zabudowane sterowniki i odporne na wpływ warunków zewnętrznych. Do nastaw należą m.in.:

  • wybór trybu pracy: AUTOMATYCZNY / GRZANIE / CHŁODZENIE
  • przedziały czasowe pracy np. dla 2-strefowych taryf zakupu energii
  • nastawa wymaganej temperatury wody basenowej
  • sygnalizacja stanów alarmowych, np. braku przepływu wody
  • z opcjonalnym modułem WiFi możliwe jest sterowanie i podgląd pracy za pomocą aplikacji na smartfon (aplikacja w jęz. angielskim).