Promocje 16 lis
Jotul
Pamiętasz zimę? - promocja kominków i piecy Jøtul

fot. Jøtul

Pamietacie jak wracajac do domu marzyliscie o cieple kominka którego nie macie? Teraz mozecie to zmienic. Skorzystaj z okazji i ciesz sie przytulna atmosfera z kominkiem Jøtul Group nawet wtedy, gdy za oknem trzaska mróz!

Flagowym produktem marki Jøtul jest Jøtul I 620. Jest to duży wkład żeliwny o szerszym i większym widoku płomieni niż jego poprzednik, bestselerowy Jøtul I 520.

Jøtul IŽ620 Series składa się z Žczterech modeli o Žróżnym układzie przeszklenia. Dostępne wersje obejmują wkład zŽ pojedynczą szybą, z Žprzeszklonym narożnikiem lewym lub prawym oraz wersję trzyszybową. Umożliwia to zbudowanie kominka marzeń, można też wybrać gotową obudowę firmy Jøtul. Unikalny system sterowania powietrzem do spalania czyni go niezwykle przyjaznym dla użytkownika.
Wszystkie modele Jøtul I 620 Series spełniają wymogi Eko-projektu (Eko-design).

Użyj 40% mniej drewna

Kominki i Žpiece Jøtul zŽ systemem czystego spalania (Clean Burn) są bardziej efektywne i Žwymagają znacznie mniej drewna do wytworzenia tej samej ilości ciepła niż starsze modele, bez CB. Jeśli prawidłowo sterujesz procesem spalania, możesz zmniejszyć zużycie drewna nawet o Ž40%.

Kominki zŽ systemem czystego spalania są całkowicie przyjazne ekologicznie. Mają one emisję pyłów zmniejszoną oŽ 90% w Žporównaniu do starszych konstrukcji. Podwójny system spalania umożliwia także dopalenie gazów iŽ cząstek, zanim zostaną odprowadzone do komina.

Wiele możliwości

Jøtul I 620 jest łatwy w montażu i pasuje zarówno do otwartych kominków tradycyjnych, jak i do nowych obudów. Z przeszkleniem jednej, dwóch lub trzech stron - wybór należy do Ciebie. Wyposażona standardowo w wymienną, wąską dekoracyjną ramę, która ułatwia wykonanie obudowy.

Najdłuższa gwarancja na rynku

Celem Jøtul jest udostępnienie Klientom najlepszego na świecie produktu, dlatego wszystkie piece iŽ wkłady kominkowe Jøtul wykonywane są ręcznie wŽ Norwegii, z Žnajlepszych dostępnych materiałów. Ich wyjątkowa trwałość jest powodem, dla którego Jøtul oferuje 25-letnią gwarancję - najdłuższą gwarancję na rynku. Odwiedź stronę Jøtul i Žzarejestruj swój kominek Jøtul zŽ 25-letnią gwarancją.

Stylowy i ponadczasowy

Norwescy projektanci Anderssen & Voll zaprojektowali piec Jøtul F 305 w którym ponadczasowe wzornictwo łączy się ze 160 letnim doświadczeniem. Duże palenisko w układzie poziomym ułatwia załadunek polan do 40 cm długości. Piece posiadają możliwość podłączenia zewnętrznego powietrza do spalania.

Ekoprojekt

Od 1 stycznia 2022 r. kominki i Žpiece wprowadzane do obrotu lub użytkowania będą musiały spełniać wymogi Ekoprojektu:

  • sezonowa efektywność energetyczna ≤ 65%
  • emisja cząstek stałych (PM) ≤ 40 mg/m³ przy 13 % O2
  • emisja organicznych związków gazowych (OGC) ≤ 120 mg C/m³ przy 13 % O2
  • emisja tlenku węgla (CO) ≤ 1 500 mg/m³ przy 13 % O2
  • emisje tlenków azotu (NOx) ≤ 200 mg/m³ NO2 przy 13 % O2

Jøtul Group od wielu lat posiada w Žofercie produkty spełniające wymogi Ekoprojektu. Ich lista została sporządzona wŽ oparciu o Žprzeprowadzone przez producentów badania wŽ certyfikowanych laboratoriach wŽ Danii, Niemczech i ŽNorwegii.

Solidny piec na drewno

Jøtul F 400 jest jednym zŽ największych pieców na drewno na polskim rynku, mieszczącym polana do 50 cm długości. Model ten posiada wyjmowany popielnik. Standardowy model Jøtul F 400 posiada delikatne szprosy, które nadają mu bardziej klasyczny wygląd. Wersja Special Edition (SE) nie ma szprosów, a ogień jest jeszcze lepiej widoczny.

SCAN 85 SERIES

Scan 85 to duży piec o idealnych proporcjach. Konstrukcja komory spalania zapewnia idealne warunki dla płonącego ognia. Elegancka klamka, licująca z powierzchnią pieca, wymaga jedynie lekkiego naciśnięcia, by otworzyć przesuwne drzwi. Scan 85 może być dostarczony z obrotową podstawą, która pozwala cieszyć się widokiem ognia z dowolnego miejsca w pokoju (dotyczy modeli Scan 851 i Scan 852).

SCAN 85 Z HSS

Piece Scan 85-3, Scan 85-4, Scan 85-5 i Scan 85-6 można wyposażyć w opcjonalne elementy akumulujące ciepło i zapewniające maksymalną moc grzewczą na długo po wygaśnięciu ostatniego polana. System Scan HSS ma charakter kompaktowy i jest ukryty w nadbudowie pieca.

Więcej informacji w folderze promocyjnym załączonym poniżej