Grzejniki E-VENT - rabat podwyższony o 10 %
fot. Regulus
Grzejniki ścienne REGULUS®-system - wersja E-VENT. Do ogrzewania niskotemperaturowego pompy ciepła, kotły kondensacyjne. Podwyższenie mocy grzejników bez podwyższania temperatury czynnika grzejnego. Lepsze schładzanie grzejnika przez przyspieszony przepływ powietrza przez grzejnik. Efektywne mieszanie powietrza.
Wykonanie specjalne wybranych pod względem długości grzejników z typoszeregów REGULLUS® i SOLLARIUS® (60, 100, 140, 180 cm), przystosowujące je do zamontowania w nich wspomagającego cyrkulację powietrza zespołu wentylatorowego.
Cena katalogowa bez zmian + dodatkowy 10% okresowy rabat promocyjny.
Cechy szczególne grzejników REGULUS®-system, o których warto pamiętać:
- miedziano-aluminiowe – materiały doskonale przewodzące ciepło o długiej żywotności – nierdzewne, odporne na wysokie i zmienne ciśnienie w instalacji;
- mieszany sposób emisji ciepła: promieniowanie z powierzchni + konwekcja naturalna;
- najwyższa ze wszystkich grzejników na rynku powierzchnia wymiany ciepła – szczególnie ważna cecha przy ogrzewaniu niskotemperaturowym (kotły kondensacyjne, pompy ciepła);
- niewielka masa własna i mała pojemność wodna – cecha ta oznacza minimalną bezwładność cieplną - grzejniki szybko osiągają pełną moc grzewczą przy danej temperatury zasilania;
- bardzo mała bezwładność cieplna jest warunkiem ogrzewania energooszczędnego i łatwego do sterowania, ogrzewania bez zbędnych strat, pozwalającego ekonomicznie wykorzystać wszelkie uzyski ciepła a to oznacza wysoki komfort cieplny osiągnięty możliwie najmniejszym kosztem;
- grzejniki lekkie, można je napełniać również płynem niezamarzającym
- grzejniki najbardziej wszechstronnego zastosowania – od ogrzewania niskotemperaturowego po ogrzewanie parą. Niewskazane jedynie do współpracy z kotłami stałopaliwowymi starego typu.
Grzejniki REGULLUS® E-VENT i SOLLARIUS® E-VENT
Co to jest grzejnik E-VENT?
Grzejnik typu E-VENT zbudowany jest na tej samej zasadzie co standardowe produkty REGULUS®- system – tj. układ wodny z miedzi, lamele układu oddawania ciepła oraz wszystkie osłony z aluminium. Istotna różnica polega jedynie na tym, iż w dolnej części pakietu lamelek aluminiowych znajduje się niewidoczna z zewnątrz, wycięta w nich wnęka o wymiarach 100 mm wysokości i 60 mm szerokości. W szczycie wnęki zainstalowane są elementy przyłączeniowe wentylatora. W dolnej części osłony bocznej grzejnika znajduje się otwór z dławikiem do wprowadzenia kabla zasilającego.
Szybki montaż wentylatora przy pomocy magnesów
Grzejniki typu E-VENT z zainstalowanym z nimi zespołem wentylatorowym to najlepsze rozwiązanie by móc wydatnie podwyższyć jego moc o minimum 30% w opcji prostej włącz/wyłącz a także dodatkowo wpływać na moc i dynamiką grzania w opcji z trójbiegowym sterownikiem. Zespół wentylatorowy jest bardzo łatwo wpiąć we wnęce grzejnika i równie łatwo wypiąć (montaż na magnesach).
Grzejnik E-VENT może pracować w opcji bez wentylatora jako zwykły grzejnik, w sytuacji, gdy użytkownik decyzję co do zainstalowania wentylatora wspomagającego pracę grzejnika odłoży na później lub przy małych potrzebach grzewczych (okresy przejściowe) wentylator wypina, gdy chce na jakiś czas zrezygnować ze wspomagania pracy.
Zespół wentylatorowy można zakupić jednocześnie w komplecie z grzejnikiem typ „E”, można także jego zakup odłożyć na przyszłość, mając już w układzie c.o. zamontowany grzejnik wodny przystosowany do takiej rozszerzonej opcji grzania. Należy wówczas jedynie pamiętać o doprowadzeniu w pobliże podstawy grzejnika instalacji elektrycznej (gniazdko, lub kabel przyłączeniowy).
Wentylator (zespół wentylatorów w zależności od długości grzejnika) wpinany do grzejników E-VENT zaopatrzony jest w obudowę własną – osłonę perforowaną, elementy mocowania we wnęce grzejnika (magnesy) oraz komplet przyłącza elektrycznego – kabel, gniazdo, wtyczka.
Zastosowanie grzejników REGULUS E-VENT.
- Najlepsze grzejniki wodne do ogrzewania niskotemperaturowego i dynamicznego.
- Wyłącznie w ofercie REGULUS®-system.
Grzejniki typu E-VENT doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy planowana jest zmiana źródła ciepła na niskotemperaturowe (kocioł kondensacyjny, pompa ciepła), przy zamiarze pozostawienia na ścianie grzejników tej samej wielkości bez konieczności ich przewymiarowania.
Rolę przewymiarowania spełnia dodatkowa, znaczna moc grzewcza uzyskana wentylatorem.
W razie zmniejszenia potrzeb grzewczych obiektu w drodze termomodernizacji liczbę grzejników można ograniczyć lub zmniejszyć ich gabaryty.
Grzejniki E-VENT można także dopasować wielkością i mocą do posiadanego miejsca oraz potrzeb grzewczych pomieszczenia w sytuacji, gdy brak jest miejsca na zamontowanie zwykłego grzejnika o odpowiedniej mocy.
Wreszcie grzejniki E-VENT znakomicie sprawdzą się w obiektach posiadających ogrzewanie wodne centralne o zmiennych, trudnych do przewidzenia potrzebach grzewczych lub w pomieszczeniach użytkowanych w ciągu doby krótkoczasowo.
Zespół wentylatorowy wspomaga mieszanie się powietrza w pomieszczeniach o dużej kubaturze wpływając na wyrównanie jego temperatury. Wspomaga także wentylację pomieszczeń.
Zespół wentylatorowy do grzejników REGULUS E-VENT.
W zależności od długości grzejnika montuje się w nim wentylator pojedynczy - jednomodułowy (grzejnik 60 cm), podwójny - dwumodułowy (100 cm), pojedynczy + podwójny (140 cm), dwa podwójne (180 cm). Zespół wentylatorowy do grzejników E-VENT gotowy jest do prostego wpięcia w jego wnętrzu – umieszczone na jego końcach magnesy przytwierdzają go do płytek stalowych znajdujących się w górnej części wnęki. Wirnik wentylatora obudowany jest osłoną perforowaną. Kabel zasilający wentylator zakończony kostką mieści się w puszce umieszczonej w obudowie bocznej grzejnika na wprost otworu do wprowadzenia kabla zasilającego.
WAŻNE! Zespół wentylatorowy można nabyć wraz z grzejnikiem, można go także dokupić w późniejszym czasie.
Podgrzejnikowy zespół wentylatorowy
Moc każdego posiadanego w instalacji grzejnika można podwyższyć poprzez zamontowanie pod nim wentylatora spełniającego podobną funkcję jak wentylatory zainstalowane w grzejnikach E-VENT. Jeśli póki co, nie chcemy wymieniać grzejników a chcemy podnieść ich moc, np. po przejściu na niskotemperaturowe źródło ciepła, dobrym rozwiązaniem jest właśnie podgrzejnikowy zespół wentylatorowy. Jest to obudowany siatką perforowaną wentylator pojedynczy przymocowany listwy o długości 50 cm, szerokości 6 cm i grubości 2 cm lub podwójny przymocowany do listwy o długości 90 cm. Z wentylatora wypuszczony jest kabel przyłączeniowy o długości 1 mb. Zespół przykręca się do ściany pod grzejnikiem.