Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Okiem praktyka 9 lis
Poltraf
Pomiar jakości wody – jaką sondę wybrać?

fot. Poltraf

Aby skutecznie monitorować i zbierać dane dotyczące jakości wody w różnych środowiskach, takich jak: rzeki, jeziora, wody gruntowe, instalacje wodociągowe czy akwakultury musisz wybrać odpowiednie urządzenie pomiarowe. Oto kroki, które pomogą Ci wybrać właściwą sondę do pomiaru jakości wody.

Określ cel pomiaru

Zastanów się, co chciałbyś dokładnie mierzyć w wodzie. Czy są to parametry fizyczne, chemiczne czy biologiczne . Jakie parametry jakości wody chcesz monitorować? Czy tylko np. tlen rozpuszczony w wodzie czy wiele różnych parametrów. W zależności od tego, możesz wybrać sondę jednoparametrową lub wieloparametrową. Wśród sond wieloparametrowych znajdziesz takie, które posiadają niewymienialne czujniki, pozwalające uzyskać pomiar jakości wody w zakresie konkretnych czynników. Możesz też zdecydować się na sondy wieloparametrowe z wieloma, wymienialnymi czujnikami, co pozwoli Ci uzyskać szczegółowe dane na temat wielu różnych parametrów jakości wody w tym samym czasie.

Sondy Aqua TROLL do pomiaru jakości wody

W naszej ofercie znajdziesz jednoparametrowe i wieloparametrowe sondy wody amerykańskiego producenta In-Situ.
Rodzina sond Aqua TROLL pozwoli Ci wybrać idealne rozwiązanie do pomiaru jakości wody w wielu różnych aplikacjach. Jeżeli potrzebujesz uzyskać pomiar oraz rejestrację temperatury i przewodności wybierz sondę Aqua TROLL100, jeżeli dodatkowo chciałbyś dokonywać pomiaru ciśnienia (poziomu) – wybierz sondę Aqua TROLL 200.  Aqua TROLL 400 to wieloparametrowa sonda jakości wody posiadająca niewymienialne czujniki pozwalające mierzyć ciśnienie (poziom), temperaturę, tlen rozpuszczony, przewodność, pH/ORP.
Jeżeli zależy Ci na szerokim pomiarze jakości wody zainteresuj się sondami Aqua TROLL 500  i 600 wybierając spośród 15 różnych czujników. Wśród wymiennych czujników znajdziesz służące do pomiaru m.in: temperatury, przewodności, pH/ORP, tlenu rozpuszczonego, mętności, amoniaku, chlorków, azotanów, ropy w wodzie, fikocyjaniny, fikoerytryny, chlorofilu A.
Wieloparametrowa sonda Aqua TROLL 500 wymaga zasilania zewnętrznego. Aqua TROLL 600 to autonomiczne urządzenie z wbudowanym pakietem wymiennych baterii typu D, które umożliwiają pomiar jakości wody i rejestrację parametrów wody nawet ponad 9 miesięcy bez konieczności ich wymiany. Obie sondy mają 4 sloty na czujniki.
Potrzebujesz mierzyć więcej parametrów wody na raz? Wybierz sondę Aqua TROLL 700 lub Aqua TROLL 800, które mają po 6 slotów na czujniki dla jeszcze dokładniejszego pomiaru jakości wody. Sonda Aqua TROLL 700 wymaga zasilania zewnętrznego, a Aqua TROLL 800 ma zasilanie bateryjne.

Kalibracja i konserwacja sondy do pomiaru jakości wody – wygoda użytkowania i oszczędność

Sondy z rodziny Aqua TROLL amerykańskiego producenta In-Situ charakteryzują się dużą wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu. Sondy Aqua TROLL 500, 600, 700 i 800 posiadają dodatkowy slot na wycieraczkę przeciwporostową. Wycieraczka działa automatycznie co zapobiega zarastaniu czujników. Gwarantuje to dokładne pomiary jakości wody przez długi czas, oszczędza czas i zwiększa komfort użytkowania urządzenia.
Wbudowany pojemnik kalibracyjny oraz intuicyjna aplikacja pozwoli w prosty i szybki sposób przeprowadzić Cię przez proces kalibracji sondy. Do tego celu możesz zakupić u nas szereg niezbędnych roztworów kalibracyjnych lub skorzystać z ogólnie dostępnych na rynku odczynników. Aplikacja dostępna na smartphonie w języku polskim przeprowadzić Cię krok po kroku przez proces kalibracji sondy, a po zakończeniu procesu wygeneruje raport, który możesz w szybki sposób przesłać mailem.

Moduły komunikacyjne – wygodny odczyt parametrów jakości wody

Rozwiązania In-Situ pozwalają na zdalny monitoring lub lokalny pomiar jakości wody.
Wybierz sondę z modułem komunikacyjnym VuLink do pomiarów zdalnych. System telemetryczny VuLink pozwala na przesyłanie wyników pomiarów jakości wody dokonywanych przez sondę na serwer producenta wraz z wizualizacją danych lub serwer FTP użytkownika.
Możesz również wybrać bezprzewodowy Wireless TROLL Com do pomiarów lokalnych. Wireless TROLL Com zapewnia komunikację między sondą a urządzeniem mobilnym technologię Bluetooth (tabletem czy smartfonem). Bezpłatna aplikacja VuSitu w języku polskim pozwoli Ci na podgląd i zapis badanych parametrów jakości wody.

Wsparcie techniczne

Ostateczny wybór sondy do pomiaru jakości wody zależy od Twoich konkretnych potrzeb i celów monitoringu. Jako wyłączny dystrybutor In-Situ w Polsce, pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do danej aplikacji. Służymy pomocą nie tylko w doborze właściwego urządzenia, ale również pomożemy we wdrożeniu i późniejszej eksploatacji. U nas zaopatrzysz się nie tylko w sondy, ale również elementy wymienne, płyny kalibracyjne itp.
Jesteś zainteresowany pomiarem jakości wody? Skontaktuj się z nami.

Poltraf