Okiem praktyka 1 sie
De Dietrich
 Podgrzanie wody w basenie

Choć baseny najczęściej możemy spotkać w różnego rodzaju hotelach i ośrodkach SPA, coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego kąpieliska w domu lub jego pobliżu. Co ciekawe do jego ogrzewania możemy wykorzystać, m.in. pompę ciepła.

Basen to bardzo atrakcyjny dodatek. Podnosi wartość domu i zwiększa jego funkcjonalność. W przypadku hoteli i ośrodków SPA stanowi także ważny element przyciągający zarówno stałych, jak i nowych klientów. Dzięki podgrzewanej wodzie okres jego użytkowania może zostać znacznie wydłużony w porównaniu do basenu z wodą nieogrzewaną, co korzystnie wpłynie na zwiększenie zainteresowania ofertą.

Rodzaj pompy ciepła a okres użytkowania basenu  

Jeśli czas korzystania z basenu ma przypadać na miesiące ciepłe – od wiosny do jesieni, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie pompy ciepła typu powietrze/woda. W okresie tym rzadko kiedy temperatura powietrza spada poniżej 5°C, a często przekracza 20°C, dzięki czemu pompa ciepła pracuje bardzo efektywnie. Zaletą powietrznej pompy ciepła jest brak konieczności instalacji dolnego źródła w postaci kolektorów gruntowych, co przekłada się na niższe koszty inwestycyjne. Kiedy basen ma być wykorzystywany przez okres pełnych dwunastu miesięcy, polecanym rozwiązaniem są pompy ciepła typu glikol/woda lub woda/woda. Latem ich parametry pracy będą porównywalne do pomp powietrznych, jednak pompa gruntowa będzie znacznie bardziej wydajna zimą, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest największe.

Model Alezio evolution marki De Dietrich oprócz podgrzania wody w przydomowym basenie do komfortowej temperatury, chroni także przed bakteriami Legionella.

Ważne…

Aby ogrzewać basen wymagana jest instalacja termostatu. Gdy temperatura basenu jest wyższa od wartości zadanej termostatu, styk termostatu jest rozwarty. Jeżeli styk jest zwarty, basen jest podgrzewany.

De Dietrich

De Dietrich http://dedietrich.pl

De Dietrich to jedna z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług.
gift