Okiem praktyka 28 cze
Okap to jeszcze nie wentylacja kuchni

Nie zastanawiajcie się: okap w kuchni być musi! I to niezależnie od tego, czy Wasz dom będzie wyposażony w wentylację mechaniczną, czyli rekuperację, czy nie. Okap w kuchni pozwala szybko pozbyć się większości zapachów wprost znad kuchenki. Działa efektywnie i włączany nawet na krótko jest nie do zastąpienia!

Okap w kuchni, to jeszcze nie wentylacja w kuchni! Różnice są oczywiste:

  • okap działa krótkookresowo: tylko podczas gotowania lub smażenia
  • okap tylko odprowadza powietrze na zewnątrz, nie nawiewa powietrza świeżego
  • z reguły okap mocno hałasuje, rekuperacja nie (wyjątek stanowią godne uwagi okapy z silnikami zamontowanymi poza kuchnią na przewodzie wyciągowym!)

Montując okap w domu z rekuperacją pamiętajcie, by:

  1. Na przewodzie odprowadzającym powietrze (wyrzutowym) była zamontowana klapa zwrotna, która uniemożliwi napływ powietrza z zewnątrz do pomieszczenia w sytuacji, gdy okap nie pracuje
  2. powietrze z okapu odprowadzić niezależnym przewodem wentylacyjnym bezpośrednio na zewnątrz budynku nie łącząc go pod żadnym pozorem z instalacją wentylacyjną; należy zrobić to za pomocą osobnego przewodu lub podłączając je do wolnego pionu wentylacji grawitacyjnej

 

Rekuperatory.pl

Rekuperatory.pl https://www.rekuperatory.pl/rekuperacja

Rekuperatory.pl zajmują się montażem i serwisowaniem systemów rekuperacji: energooszczędnych systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w budynkach mieszkalnych.

Specjaliści, doradcy i inżynierowie tworzący markę Rekuperatory.pl wyznają zasadę, że każdy dom powinien posiadać skuteczny, energooszczędny i zatrzymujący zanieczyszczenia zewnętrzne system wentylacji. Prawidłowo zaprojektowana i rzetelnie wykonana rekuperacja daje ogromny komfort w domu i duże oszczędności na ogrzewaniu. I takie właśnie systemy firma montuje.

Od 2002 roku ekipy montażowe Rekuperatory.pl wykonały już ponad 5500 systemów rekuperacji w całej Polsce.

W 4 oddziałach inżynierskich firmy pracuje kilkunastoosobowy zespół inżynierów z dużym doświadczeniem w wentylacji budynków. Zespół ten zajmuje się projektowaniem systemów rekuperacji bezpośrednio dla inwestorów, a także dla największych pracowni architektonicznych w Polsce oraz kilkudziesięciu innych pracowni architektonicznych, deweloperów oraz firm instalacyjnych.

Firma montuje także gruntowe wymienniki ciepła.

Rekuperatory.pl
gift