Okiem praktyka 3 lip
D+H Polska
Mikrowentylacja a owady

fot. D+H Polska

Wraz z nadejściem pierwszych gorących dni przypominamy sobie o uciążliwościach, którymi nie musieliśmy się martwić zimą. Komary dokuczają nam nie tylko podczas wycieczek poza miasto, ale również w naszych czterech ścianach. Skuteczną barierą przed insektami mogą być okna, co ciekawe, niekoniecznie zamknięte.

Automatyka okienna ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko bezobsługowe otwieranie i zamykanie stolarki. Dzięki odpowiednio zaprogramowanym napędom możemy stworzyć system naturalnej wentylacji w naszym domu. W praktyce oznacza to, że okna będą otwierały się o określonych godzinach, np. przed naszym powrotem do domu, w reakcji na przekroczenie preferowanej temperatury w pomieszczeniach lub wzrost poziomu dwutlenku węgla. Naturalna wentylacja może być także doskonałym uzupełnieniem klimatyzacji – wychłodzenie domu w nocy pozwala zmniejszyć zużycie energii, a tym samym koszty jej eksploatacji. W przypadku napędu okuć okiennych BDT firmy D+H zyskujemy dodatkowe funkcje, w tym m.in. ochronę przed insektami podczas przewietrzania domu.

Okna zaprogramowane tak jak lubisz

Napęd okuć okiennych BDT pozwala na utworzenie 6-milimetrowej szczeliny na całym obwodzie skrzydła okiennego. Okno w tej pozycji jest rozszczelnione na tyle, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza, a jednocześnie stanowić barierę dla komarów i innych owadów. Szczelina pomiędzy ramą a skrzydłem jest zbyt wąska, aby mogły przedostać się do środka. To zdecydowanie bardziej estetyczne rozwiązanie niż moskitiera montowana w świetle okna. Skrzydło zyskuje niewidoczne z zewnątrz okucie, a w miejsce klamki napęd z intuicyjnie zaprojektowanym panelem dotykowym. Możemy z jego pomocą włączyć tryb tzw. mikrowentylacji, otworzyć okno na oścież, zamknąć je lub zaprogramować działanie czasowe. Alternatywę dla panelu dotykowego stanowi pilot. Co ważne, okno w pozycji rozszczelnionej zachowuję klasę antywłamaniową RC2. Dzięki temu dom może być wentylowany w czasie naszej nieobecności, a my nie musimy martwić się o bezpieczeństwo.

- Okno wyposażone w napęd, fot. D+H Polska

Okna wyposażone w odpowiednie akcesoria stają się czymś więcej niż tylko źródłem dziennego światła i barierą przed zimnem. Wykorzystanie napędów okiennych pozwala zoptymalizować wentylację całego domu, uchronić domowników przed uciążliwymi owadami, a także zmniejszyć ryzyko włamania.

Więcej o napędzie okuć okiennych BDT.

D+H Polska

D+H Polska

D+H Polska http://www.dhpolska.pl

D+H Polska działa od 2000 r. jako oficjalny przedstawiciel grupy D+H Mechatronic AG w Polsce. Firma posiada cztery oddziały handlowe: we Wrocławiu, w Gdańsku, Zabrzu, Warszawie oraz biura sprzedaży: w Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Białymstoku i Lublinie.

Podstawą świadczonych usług jest indywidualne podejście do potrzeb klienta na wszystkich etapach realizacji inwestycji. Skoordynowane planowanie i zarządzanie projektem sprawia, że montowane systemy są harmonijnie zintegrowane z architekturą obiektu i uwzględniają aspekty ekonomiczne realizacji.