Okiem praktyka 25 sie 2021
Haier
Klimatyzacja Twoim sprzymierzeńcem w walce o zdrowie

Klimatyzacja to urządzenie, które już nie tylko schłodzi w upalny dzień. Teraz także pomoże w walce o Twoje zdrowie. Nowoczesne technologie i zaawansowane rozwiązania skutecznie hamują rozwój bakterii i wirusów, w tym SARS-CoV-2.

Sterylizacja UV-C

Dezynfekcja za pomocą lampy UV-C jest powszechnie stosowana w szpitalach i placówkach medycznych, gdzie bardzo ważna jest sterylność powietrza.  W odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, klimatyzatory Haier zostały wyposażone w lampę UV-C. Funkcja  STERYLIZACJA UV-C hamuje rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99.998%, co zostało oficjalnie potwierdzone certyfikacją globalnej organizacji badawczej Texcell S.A.*

Co to jest promieniowanie UV-C?

Promieniowanie UV-C to rodzaj promieniowania ultrafioletowego, które wytwarzane jest przez słońce. Naturalnie nie dociera ono do powierzchni naszej planety, ponieważ jest pochłaniane przez warstwę ozonową ziemi, przez co często nazywane jest promieniowaniem próżniowym. W warunkach naturalnych nie ma możliwości narażenia na ekspozycję tym rodzajem promieniowania, ponieważ jest ono silnie absorbowane przez powietrze.

Do powierzchni Ziemi dociera promieniowanie UV-A oraz UV-B, odpowiedzialne m.in. za opaleniznę. Promieniowanie UV-C występujące w naszym środowisku to te pochodzące ze sztucznych źródeł wytwarzanych przez człowieka – jak np. lampy Led UV-C.

Po co człowiek sztucznie wytwarza promieniowanie UV-C?

Ponieważ udowodniono, że ma ono właściwości silnie bakterio- i wiruso-bójcze. Promieniowanie działa bezpośrednio na kwasy nukleinowe w  komórkach organizmów żywych. Powodując mutację kwasów RNA i DNA wirusów, hamuje ich rozwój i uniemożliwia ich dalsze infekowanie.

Zastosowanie promieniowania UV-C - kiedyś i dziś

Wysoki poziom skuteczności hamowania rozwoju bakterii, wirusów i grzybów poprzez naświetlanie promieniowaniem UV-C jest powszechnie znany ludzkości już od XIX w. Od 1877 r. promieniowanie UV-C było wykorzystywane do dezynfekcji powierzchni, od 1910 r. wody, natomiast od 1935 r. promieniami UV-C dezynfekuje się również powietrze. Wykorzystanie promieniowania UV-C jest zaakceptowane przez Światową Organizację Zdrowia oraz przez Główny Inspektorat Sanitarny. Powszechnie stosuje się je w szpitalach, gabinetach medycznych, fabrykach produkujących żywność, a teraz technologie wykorzystujące lampy LED UV-C dostępne są także w klimatyzatorach HAIER. 

Jak działa promieniowanie UV-C w klimatyzatorach Haier

Lampa LED UV-C zamontowana w klimatyzatorach Haier, naświetla powietrze promieniami krótkofalowymi przepływające przez klimatyzator, w którym może znajdować się od 5-34% mikroorganizmów. Zasysane powietrze na pierwszym etapie jest filtrowane przez zestaw standardowych filtrów, a następnie poddane zostaje napromieniowaniu lampą UV-C, która może hamować rozwój wirusów i bakterii do 99,99%, co zostało zweryfikowane i potwierdzone przez międzynarodową organizację badawczą Texcell S.A.*

Lampa LED  emituje promienie wyłącznie wewnątrz urządzenia, od prawej do lewej strony, tylko gdy funkcja jest włączona. Funkcję włącza się i wyłącza jednym przyciskiem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalnie skonstruowany mechanizm, który wyłącza funkcję STERYLIZACJA UV-C  w momencie otwarcia klapy klimatyzatora. Uniemożliwia to przypadkową ekspozycje na promieniowanie UV-C. Dzięki czemu funkcja STERYLIZACJA UV-C jest całkowicie bezpieczna dla osób i zwierząt przebywających w pomieszczeniu.

*Technologia STERYLIZACJA UV-C zastosowana w klimatyzatorach Haier pełni funkcję hamowania rozwoju wirusa (SARS-CoV-2) w oparciu o wyniki laboratoryjnego badania wydajności lampy UV-C (badanie: Non-GLP VIRAL CLEARANCE STUDY – FIO). Testy zostały przeprowadzone przez Texcell, globalną organizację zajmująca się przeprowadzaniem badań na zlecenie. Texcell zweryfikował i potwierdził skuteczność tej technologii na poziomie 99.998%, w przestrzeni o kubaturze 45 litrów, w czasie 1 godziny. Wydajność funkcji Sterylizacja UV-C zmienia się w zależności od wielkości pomieszczenia i może potrwać kilka godzin, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Klimatyzatory Haier z technologią Sterylizacja UV-C nie są urządzeniami medycznymi. Należy przestrzegać lokalnych zaleceń sanitarnych.

Zanieczyszczone powietrze = alergie

Na przestrzeni ostatnich lat alergie przybrały rozmiary globalnej epidemii. Choroby alergiczne znajdują się na 4.-5. miejscu pod względem częstotliwości występowania. Według Światowej Organizacji Alergii, co najmniej jedno schorzenie alergiczne występuje u 30–40 proc. populacji świata. Jak szacuje Polskie Towarzystwo Alergologiczne, alergie dotykają połowy Polek i Polaków. Alergie i uczulenia mogą pojawiać się na różnym etapie życia. Zanieczyszczenie powietrza w Polsce jest jednym z najpoważniejszych problemów, który dotyka społeczeństwo. Polska należy do niechlubnej czołówki krajów Unii Europejskiej jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Bardzo zła jakość powietrza, jaką oddychają mieszkańcy wielu rejonów Polski pod wpływem zanieczyszczeń mogą nasilać objawy alergiczne, takie jak przewlekły nieżyt nosa czy zmiany skórne i wiele innych schorzeń, które długofalowo mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Klimatyzatory JADE Plus wyposażone są w  technologię SELF PURIFY, która jest odpowiedzialna za skuteczne oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu. Klimatyzacja i oczyszczacz powietrza 2 w 1. Technologia Self Purify wraz z zaawansowanym filtrem IFD, jest odpowiedzialna za skuteczne oczyszczanie powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Siatka filtrująca IFD zapewnia większą zdolność usuwania zanieczyszczeń w powietrzu, składa się ona z 7000 otworów do pochłaniania pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Pomiar skuteczności oczyszczania powietrza  z funkcją SELF PURIFY wg CADR (Clean Air Deliver Rate) wynosi nawet 300m³/h. Oznacza to, że wydajność oczyszczania powietrza jest równie wysoka, jak w przypadku profesjonalnych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku. Włączona funkcja oczyszczania generuje elektryczność statyczną absorbującą zanieczyszczenia w powietrzu – powodując przyciąganie pyłu. Moduł z filtrem IFD można łatwo odłączyć i ponownie wykorzystać po umyciu.

Rozwiązania klimatyzacyjne wspierają Cię˜ w walce o zdrowie

Nowy nurt w klimatyzacji

Na przestrzeni ostatnich lat marka HAIER bardzo mocno angażuje się w opracowywanie prozdrowotnych technologii w swoich systemach klimatyzacji. Zespoły inżynierów w centrach badawczych pracują nad  skutecznymi rozwiązaniami, które zapewniają zdrowe i czyste powietrze. Haier bazując na zaawansowanych, nowoczesnych technologiach oczyszczania zarówno powietrza, jak i samego urządzenia, wprowadza nowe, prozdrowotne funkcje, dając użytkownikom gwarancję właściwie oczyszczonego powietrza.

Walka  z niewidzialnym wrogiem

Wirusy, bakterie, alergeny, grzyby, pleśń i inne chorobotwórcze drobnoustroje są obecne wszędzie i jak pokazał ostatni czas potrafią być bardzo niebezpieczne, a nawet śmiertelne. W naszych domach spędzamy około 80 proc. czasu dlatego wybór odpowiedniego klimatyzatora to decyzja, która nabiera już zupełnie innego wymiaru. Kupujemy klimatyzatory nie tylko dla funkcji chłodzenia, która pozwoli komfortowo przetrwać największe upały, ale przede wszystkim dla funkcji prozdrowotnych, które zapewnią czyste powietrze w naszych domach, czy mieszkaniach.

Takie podejście sprawia, że klimatyzator to nie sezonowa maszyna do produkcji chłodnego powietrza, ale całoroczne urządzenie zapewniające optymalną temperaturę i najlepszą jakość powietrza.

Pozostałe funkcje prozdrowotne w klimatyzatorach HAIER

56°C STERI CLEAN - Sterylizacja w wysokiej temperaturze

Funkcja  56°C STERI CLEAN  – skutecznie zabija  99,9% bakterii i wirusów    poprzez podgrzanie wymiennika ciepła do temperatury 56°C przez okres 30 minut.* Dzięki czemu powietrze wydostające się z klimatyzatora jest już czyste. Dlaczego 30 minut? Według najnowszych badań, większość wirusów i bakterii poddane działaniu temperatury 56°C, ginie właśnie w przeciągu 30 minut. Natychmiast po procesie sterylizacji temperatura wymiennika ciepła jest wyrównywana, dzięki czemu klimatyzator uzyskuje wysoką wydajność.

Wystarczy 30 minut w temperaturze 56°C by wyeliminować 99,9% bakterii i wirusów z wymiennika ciepła!

*Technologia potwierdzona certyfikatem SGS. Funkcja 56 C Steri Clean została przetestowana na urządzeniu As09JBJHRA/1U09MEJFRA w czasie 30 minut. Test wykazał, że wymiennik ciepła utrzymywał temperaturę wyższą nić 56 st C przez ponad 30 minut.

 SELF HYGIENE - Antybakteryjna powłoka z nanocząsteczkami srebra

Jest to funkcja odpowiedzialna za oczyszczanie urządzenia. W trakcie pracy klimatyzatora różnego rodzaju zanieczyszczenia osadzają się na jego elementach. Antybakteryjna powłoka z nanocząsteczkami srebra nałożona na komponenty kanału cyrkulacji powietrza w urządzeniu, zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii.  Powłoka jest niezwykle skuteczna – eliminuje 6 rodzajów pleśni.

Jony  srebra posiadają właściwości higieniczne i antyseptyczne, dlatego też zaaplikowane na powierzchnię komponentów klimatyzatora stanowią skuteczną powłokę antybakteryjną.

SELF CLEAN - Technologia oczyszczania urządzenia

SELF CLEAN to technologia samoczyszcząca, która umożliwia sprawniejsze i wygodniejsze użytkowanie klimatyzatora. Rozwiązanie polega na  usuwaniu gromadzących się zanieczyszczeń na parowniku  (wymiennik ciepła). Wilgotne powietrze zamrażane na powierzchni wymiennika ciepła usuwa osad w momencie rozmrażania. Zabrudzenia gromadzące się na wymienniku podczas pracy klimatyzatora sprzyjają rozwojowi bakterii, wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu i obniżają zdolność chłodniczą naweto 15-30%.  SELF CLEAN  zapewnia wysoką wydajność energetyczną i zachowuje urządzenie w czystości. Innowacyjna technologia utrzymuje klimatyzator w czystości i  zabija szkodliwe bakterie na wymienniku. Powietrze z klimatyzatorów jest czyste i zdrowe dla człowieka.

Zabrudzenia gromadzące się na wymienniku podczas pracy klimatyzatora sprzyjają rozwojowi bakterii, wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu i obniżają zdolność chłodniczą nawet o 15-30%.