Okiem praktyka 26 wrz 2018
De Dietrich
Jak pompa ciepła do c.w.u podgrzewa wodę?

fot. De Dietrich

Termodynamiczne podgrzewacze do c.w.u. działają zgodnie z zasadą powietrznej pompy ciepła. Mogą pobierać energię z pomieszczenia lub z zewnątrz. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w domach o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę, przynosząc realne oszczędności.

Funkcjonowanie powietrznej pompy ciepła do c.w.u. opiera się na zasadzie odzysku energii cieplnej zgromadzonej w powietrzu. Po jej transformacji do wyższej temperatury ciepło przekazywane jest do c.w.u. celem jej podgrzania. Ogromną zaletą pompy ciepła, np. Kaliko firmy De Dietrich jest fakt, że energia może być pozyskiwana zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza budynku. W przypadku, kiedy użytkownik decyduje się na pierwsze rozwiązanie, zainstalowana w pomieszczeniu technicznym pompa ciepła pobiera powietrze kanałem, przez ścianę budynku. W drugim przypadku energia odzyskiwana jest z pomieszczenia wewnątrz budynku, np. garażu, czy piwnicy.

Wygoda dla każdego

W celu zapewnienia komfortu użytkowania i dopasowania do indywidualnych potrzeb powietrzne pompy ciepła do c.w.u. dostępne są w wariantach z zasobnikami o różnej pojemności. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenia te stanowią świetną propozycję dla domów, w których występuje standardowe i zwiększone zużycie wody, np. większa liczba domowników. Zasobnik wyposażony we wspierającą grzałkę elektryczną pozwala zapewnić odpowiednią moc w przypadku ponadnormatywnego zużycia c.w.u..

De Dietrich

De Dietrich http://dedietrich.pl

De Dietrich to jedna z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług.