CLIM-BUD

Dane teleadresowe:
WALCZAKA 25
Gorzów Wielkopolski

95 723833395 7238333

CLIM-BUD - zakres usług:

Uważnie przyglądamy się rynkowi i szybko reagujemy na jego zmiany. Dzięki temu możemy dostarczać naszym Klientom najlepsze rozwiązania, idealnie dopasowane do ich potrzeb.

Nasze układy wentylacyjne i klimatyzacyjne zapewniają komfort niezależnie od położenia danego obiektu. Jesteśmy prawdziwymi specjalistami od dobrego klimatu.

Naszym klientom zawsze oferujemy najwyższą jakość usług i profesjonalne podejście do realizowanych inwestycji. Prowadzimy dialog opierając się na rzetelnych i racjonalnych argumentach, co w efekcie zawsze prowadzi do znalezienia korzystnych rozwiązań satysfakcjonujących obie strony.

Rejonem naszego działania jest Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn, Dębno, Strzelce Krajeńskie i inne miejscowości regionu lubuskiego.

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych, firmy wykonawcze, inwestorów oraz pracownie architektoniczne.

Wentylacja

Mamy na swoim koncie wiele wykonanych układów wentylacji mechanicznej. Potrafimy kompleksowo wykonać dowolną instalację od koncepcji po realizację.

System wentylacji przemysłowej stawia zupełnie inne wyzwania, niż wentylacjabiur i pomieszczeń użytkowych. Po pierwsze nie chodzi jedynie o dostarczenie świeżego powietrza, ale przede wszystkim o usunięcie powietrza zanieczyszczonego. W fabrykach, przetwórniach i innych obiektach przemysłowych mogą unosić się szkodliwe pyły, opary chemiczne, lub nieprzyjemne zapachy. Po drugie, substancje te trzeba odfiltrować i bezpiecznie zneutralizować. Konieczne jest tutaj zastosowanie technologii dokładnie dobranej do specyfiki branży.

Proponujemy indywidualne rozwiązania i nasze doświadczenie w tym względzie. Zadbamy o to by zachować wszelkie przepisy BHP, ochrony przeciwwybuchowej, oraz normy ochrony środowiska. Rejonem naszego działania jest Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn, Dębno, Strzelce Krajeńskie i inne miejscowości regionu lubuskiego. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Klimatyzacja

Klimatyzacja kojarzy nam się z możliwością ochładzania wnętrza domu w upalne letnie dni. Tymczasem jej zastosowanie jest szersze. Oprócz usuwania ciepła, można, bowiem także dzięki klimatyzacji regulować wilgotność powietrza w pomieszczeniu oraz ogrzewać je, gdy jest zbyt chłodno. Klimatyzator może również poprawić jakość powietrza w naszym domu. Gdy mieszkamy w zanieczyszczonej okolicy, w pobliżu fabryki lub w centrum dużego miasta, będziemy mieli w domu czyste powietrze, pod warunkiem, ze zastosujemy w naszym klimatyzatorze odpowiednie filtry.

Niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniego urządzenia. Doboru systemu i mocy chłodniczej dokonuje się przy użyciu programów komputerowych. Obecnie produkowane klimatyzatory mogą mieć bardzo rozbudowane funkcje. Możliwe jest, więc np. szybkie chłodzenie powietrza, tryb nocny pracy, w którym urządzenie pracuje znacznie ciszej niż w dzień – skierowanie strumienia chłodnego powietrza w określone miejsce. Tymi funkcjami oraz, oczywiście ustawieniem parametrów pracy można sterować zdalnie pilotem.

Niewiele osób potrafi powiedzieć, czym różni się klimatyzacja od wentylacji. A różnica wynika z celu, jakiemu ma służyć instalacja. Zadaniem wentylacji jest zapewnienie takiej ilości świeżego powietrza dostarczanego do pomieszczenia, aby zapewnić z jednej strony wymaganą ilość powietrza do procesu oddychania, z drugiej wystarczającą ilość powietrza dla urządzeń zainstalowanych w domu, kotłów lub podgrzewaczy wody. Natomiast klimatyzacja w domu jednorodzinnym służy do zapewnienia komfortu cieplnego osobom w nim przybywającym, czyli warunków dobrego samopoczucia. Mało kto zdaje sobie sprawę, co się na te warunki składa, dopóki nie zostaną przekroczone pewne wartości: temperatury powietrza w pomieszczeniu, wilgotności względnej, prędkości ruchu powietrza w otoczeniu człowieka oraz poziomu zanieczyszczeń w postaci pyłów i zapachów.

Podstawowym zadaniem systemu klimatyzacji jest zapewnienie dobrego samopoczucia i zdrowia użytkowników. Dlatego dbamy o to, aby oferowane przez nas rozwiązania wyróżniały się wysoką jakością oraz były optymalnie dostosowane do indywidualnych wymogów i potrzeb odbiorców.

Zapewniamy profesjonalny system obsługi klienta, obejmujący doradztwo, sprzedaż oraz obsługę pogwarancyjną - serwis.

Ogrzewanie

Zamiast montować instalację rozprowadzającą ciepłą wodę do grzejników, wystarczy ogrzewać dom, napełniając go po prostu ciepłym powietrzem.

Ogrzewanie powietrzne jest bardzo popularne w Kanadzie i USA, w Polsce ma zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Przeciwnicy obawiają się, że “dmuchająca” instalacja hałasuje, a krążące w domu powietrze unosi kurz i powoduje wędrówkę zapachów oraz bakterii z pomieszczenia do pomieszczenia.

A czym rozwiązanie to zyskuje zwolenników? Otóż w domu ogrzewanym ciepłym powietrzem nie ma grzejników, lecz tylko przewody ukryte w suficie lub lub podłodze. Rozprowadzane nimi ciepłe powietrze umożliwia błyskawiczne rozgrzanie wyziębionego domu i zapewnia jego wentylację. Ułatwia również aranżacje pomieszczeń dzięki wyeliminowaniu grzejników oraz nie jest narażona na korozje, przecieki i odkładanie kamienia.

Pomiar instalacji wentylacji i hałasu

W zakres prac pomiarowych wchodzi wykonanie pomiarów na obiekcie sporządzenie sprawozdania. Nasi pracownicy posiadają uprawnienia budowlane branży instalacyjnej oraz należą (opłacone aktualne składki) do stosownej Izby. Dzięki temu badania te mogą być wykorzystane przy wymaganych prawem okresowych przeglądach budynków. Dodatkową usługą świadczona podczas pomiarów jest korekta lub regulacja zładu. O ile jest możliwa (zamontowane elementy regulacyjne) po uzgodnieniach z inwestorem wykonujemy taką usługę.

Ofertę uzupełnia świadczone przez nas czyszczenie lub wymiana filtrów kratek i siatek filtracyjnych.

Dlaczego należy wykonywać pomiary?

Pomiary wentylacji wykonuje się aby ocenić, czy instalacja wentylacyjna pracuje właściwie, trzeba przeprowadzić pomiary parametrów powietrza. Porównanie uzyskiwanych wartości temperatury, ciśnienia czy przepływu oraz odpowiednie wyregulowanie układu jest warunkiem do odbioru instalacji po jej wykonaniu. Po zweryfikowaniu parametrów pracy wentylacji wystawiany jest protokół wydajności wentylacji oraz protokół badania głośności wentylacji.

Po co mierzyć wydajność?

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja wentylacyjna powinna doprowadzić odpowiednią ilość powietrza do pomieszczenia. Niestety, w praktyce to podstawowe zadanie jest bardzo często nie jest spełniane. Jednym z głównych defektów pracy układów wentylacyjnych jest zbyt mała wydajność w poszczególnych odgałęzieniach sieci. Przyczyn tego może być wiele: niewłaściwie wykonane obliczenia, niedotrzymanie lub zły dobór parametrów wentylatorów, liczne zmiany na etapie wykonywania instalacji wentylacji.

Niezależnie jednak od tego, czy układ już źle działa, czy dopiero jest uruchamiany, w pewnym momencie pojawia się konieczność przeprowadzenia pomiarów wydajności. Na ich podstawie możemy ocenić poprawność pracy układu oraz podejmować działania związane z jego naprawą czy wyregulowaniem. Zła regulacja może spowodować przedostawanie się zapachów do różnych pomieszczeń, oraz nieprawidłowe działanie wentylacji. Protokół z badania wydajności wentylacji oraz głośności instalacji wentylacji wymagany jest przez SANEPID przy odbiorze technicznym lokalu.

Instalowane marki urządzeń: