Zapytaj o produkt Dowiedz się więcej
Pompa ciepła SEVRA

Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT

Pompa ciepła SEVRA

SEVRA ECOs HEAT

Nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie Twojego domu

Pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT została stworzona z myślą o użytkownikach poszukujących ekologicznych i niedrogich w utrzymaniu źródeł ogrzewania, które całkowicie lub częściowo bazują na odnawialnych źródłach energii. Pompa ciepła SEVRA z powodzeniem ogrzeje dom oraz wodę użytkową. Zasada działania jest bardzo prosta - urządzenie odbiera ciepło z powietrza zewnętrznego i oddaje je do wody, która krąży w instalacji grzewczej budynku. Pompa ciepła SEVRA to bezpieczna inwestycja na lata.

25 powodów

Dlaczego warto wybrać pompę SEVRA

Jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków nowoczesnych i najbardziej oszczędnych źródeł ciepła, które spełniają rygorystyczne normy, są powietrzne pompy ciepła. W przypadku domów nowo budowanych warto pamiętać, że pompy ciepła spięte z instalacją fotowoltaiczną stanowią źródło bezpłatnego zasilania. Dlatego pompy ciepła SEVRA to bezpieczna inwestycja na lata.

Przyjazny czynnik chłodniczy R32

Czynnik chłodniczy R32 posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego GWP równy 675. W porównaniu do czynnika R410A, którego GWP wynosi 2088, R32 ma stosunkowo niewielki wpływ na środowisko naturalne - jego oddziaływanie na globalne ocieplenie jest aż trzykrotnie mniejsze.

01 25 powodów SEVRA

Zdrowie i bezpieczeństwo Twojej rodziny

Pompy ciepła nie produkują żadnych substancji szkodliwych dla środowiska.Redukują emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Są to bezpieczne źródła ciepła, które wspierają walkę ze smogiem. Dodatkowym atutem pomp jest fakt, że są w 100% bezpieczne i nie stanowią zagrożenia pożarowego w przeciwieństwie do tradycyjnych instalacji grzewczych.

02 25 powodów SEVRA

Praca urządzenia do -25°C

Sprawność i funkcjonowanie pompy ciepła zależy od temperatury zewnętrznej. Nie ma jednak zagrożenia, że mroźna zima pozbawi nas ogrzewania. Systemy grzewcze bazujące na pompach ciepła funkcjonują w cyklu całorocznym. Pompy ciepła SEVRA pracują optymalnie przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -25°C.

03 25 powodów SEVRA

Przygotowanie wody użytkowej do 60°C

Pompa ciepła SEVRA jest wstanie przygotować wodę do celów użytkowych do temperatury 60°C, również przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych.

04 25 powodów SEVRA

Bardzo cicha praca

Poziom ciśnienia akustycznego agregatów nie przekracza 53 dB(A). Pompy ciepła SEVRA posiadają dodatkowo dwa tryby cichej pracy ograniczające głośność pracy sprężarki i wentylatora.

05 25 powodów SEVRA

Sterowanie dwiema strefami

Funkcja pozwala przygotować różny parametr temperaturowy dla dwóch niezależnych obiegów centralnego ogrzewania np. podłogowego i grzejnikowego. Jest to niezwykle wygodna i funkcjonalna opcja umożliwiająca szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury w różnych pomieszczeniach.

06 25 powodów SEVRA

Wysokiej jakości sprężarka

Nowo zaprojektowana dwustopniowa sprężarka rotacyjna z inwerterem prądu stałego zapewnia niski poziom hałasu i szeroki zakres wydajności.

07 25 powodów SEVRA

Pompa wodna o wysokiej wydajności

W pompach SEVRA zastosowana została pompa wodna o wysokości podnoszenia 9 m, dzięki czemu w przeważającej ilości instalacji nie ma potrzeby zastosowania dodatkowej zewnętrznej pompy obiegowej, obniżamy tym samym koszt inwestycyjny instalacji.

08 25 powodów SEVRA

Moduł WI-FI

Pompy ciepła SEVRA w standardzie posiadają wbudowany moduł WI-FI. Sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji jest proste i przyjemne. Aplikacja posiada ogromną ilość funkcji i daje możliwość podglądu parametrów pracy oraz sterowania urządzeniem poprzez telefon lub tablet.

09 25 powodów SEVRA

Harmonogram dzienny i tygodniowy

Pompa ciepła działa zgodnie z harmonogramem, który został uprzednio określony przez użytkownika lub instalatora. Wykorzystanie wygodnych ustawień zapewnia użytkownikom komfort cieplny przez cały rok.

10 25 powodów SEVRA

Funkcja Anti-Freeze

Program zapobiegający zamarzaniu chroni części hydrauliczne przed uszkodzeniem. Funkcja ochrony przed zamarzaniem ma najwyższy priorytet w porównaniu z innymi funkcjami, z wyjątkiem funkcji testu wydajności.

11 25 powodów SEVRA

Dezynfekcja bakterii

Bakterie z rodzaju Legionella pneumophobilla występują w naturalnym środowisku, w tym także w wodzie. W sprzyjających warunkach namnażają się bardzo szybko. Upodobały sobie w szczególności instalacje wodne i klimatyzacyjne. Intensywny wzrost bakterii Legionella w wodzie pitnej stwarza zagrożenie dla zdrowia. Pompa ciepła SEVRA posiada funkcję zwalczającą te bakterie.

12 25 powodów SEVRA

Funkcja Fast DHW

Termin DHW pochodzi z języka angielskiego i oznacza „domestic hot water”, czyli nic innego jak ciepła woda użytkowa. W przypadku pompy ciepła SEVRA funkcja służy do wymuszenia pracy systemu w trybie CWU, w sytuacji, w której użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody.

13 25 powodów SEVRA

Tryb wakacyjny

Gdy użytkownik wyjeżdża na wakacje, funkcja urlopu może być używana do ochrony urządzenia przed uszkodzeniami spowodowanymi mrozem w zależności od klimatu. Gdy funkcja urlopu jest aktywna, urządzenie będzie pracować w trybie ogrzewania lub CWU z niską zadaną temp. (Domyślnie: 25°C, zakres: 20-25°C) w ustawionym okresie.

14 25 powodów SEVRA

Smart Gird Ready

Pompy SEVRA zgodnie z etykietą SG Ready mają możliwość podłączenia, poprzez odpowiednie układy sterowania w inteligentną sieć elektryczną.

15 25 powodów SEVRA

Łatwa aktualizacja

Aktualizację oprogramowania jednostek wewnętrznych dokonujemy w bardzo łatwy sposób – przy wykorzystaniu nośnika z portem USB. Dodatkowo instalator może szybko skopiować ustawienia z jednego sterownika do drugiego przez USB, co skraca czas instalacji na miejscu.

16 25 powodów SEVRA

Bezszczotkowy silnik wentylatora DC

Silnik wentylatora BLDC z bezstopniową regulacją ułatwia ogrzewanie i chłodzenie przy jednoczesnym zapewnieniu cichej pracy wentylatora oraz niskiej konsumpcji mocy.

17 25 powodów SEVRA

Sterowanie w języku polskim

Każdy hydrobox pompy ciepła SEVRA posiada wbudowany dotykowy sterownik przewodowy w polskiej wersji językowej. Możemy, jeżeli istnieje taka potrzeba, wymontować sterownik z urządzenia i zamontować w wybranym przez siebie miejscu.

18 25 powodów SEVRA

Certyfikat CE

Pompy SEVRA posiadają certyfikat energetyczny, został on zatwierdzony pod względem niezawodności i wydajności na ściśle określonych warunkach. Wszystkie modele pomp ciepła SEVRA są zgodne z wymogami europejskiej dyrektywy ErP.

19 25 powodów SEVRA

Dofinansowanie „Czyste powietrze”

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

20 25 powodów SEVRA

Atest PZH

Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT posiadają Atest PZH. Atest Higieniczny PZH to powszechnie uznawany i rozpoznawalny certyfikat świadczący, o tym, że urządzenie spełnia rygorystyczne normy w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia ludzi i środowiska naturalnego.

21 25 powodów SEVRA

Niskie koszty eksploatacji

Koszt eksploatacji pompy ciepła jest naprawdę niski. Wynika to przede wszystkim z wysokiej efektywności energetycznej tego urządzenia. Pompy ciepła są zdecydowanie najatrakcyjniejszym rozwiązaniem w kwestii niskich kosztów eksploatacji.

22 25 powodów SEVRA

Jakość światowej klasy

Dzięki zastosowaniu podzespołów najwyższej jakości, pompy ciepła ECOs HEAT osiągają najwyższe parametry pracy oraz efektywności energetycznej. Zapewniają niezawodną pracę przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Urządzenia SEVRA spełniają wszystkie wymagania dotyczące energooszczędności.

23 25 powodów SEVRA

Wysoki współczynnik COP

COP to współczynnik wydajności, wyrażający stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę. Im COP jest większy, tym uzyskanie tej samej ilości ciepła wymaga mniejszego nakładu w postaci energii elektrycznej.Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT osiągają wysoki współczynnik COP, co sprawia, że koszt eksploatacji pompy ciepła jest niski.

24 25 powodów SEVRA

Rewelacyjna cena!

Pompy ciepła SEVRA ECOs HEAT to bardzo konkurencyjna propozycja. Ta pompa zaskakuje bogactwem dostępnych funkcji w przystępnych cenach.

25 25 powodów SEVRA

SEVRA ECOS HEAT SPLIT

Pompa ciepła SEVRA split

W pompie ciepła SEVRA ECOs HEAT Split dwie odrębne jednostki: wewnętrzna i zewnętrzna połączone są ze sobą czynnikiem chłodniczym. Kluczowe elementy takie jak wymiennik ciepła, naczynie wzbiorcze, czy pompa wody zlokalizowane są w jednostce wewnętrznej. Ponadto, ryzyko zamarznięcia wody jest zminimalizowane poprzez umiejscowienie wszystkich przewodów wodnych odpowiedzialnych za ogrzewanie wewnątrz budynku.

Zapytaj o produkt Dowiedz się więcej

SEVRA ECOS HEAT SPLIT Z WBUDOWANM ZASOBNIKIEM

Pompa ciepła SEVRA split

W pompie ciepła SEVRA ECOs HEAT Split dwie odrębne jednostki: wewnętrzna i zewnętrzna połączone są ze sobą czynnikiem chłodniczym. Jednostka wewnętrzna posiada wbudowany zasobnik CWU 190 lub 240 litrów. Kluczowe elementy takie jak wymiennik ciepła, naczynie wzbiorcze, czy pompa wody zlokalizowane są w jednostce wewnętrznej.

Zapytaj o produkt Dowiedz się więcej

SEVRA ECOS HEAT MONOBLOC

Pompa ciepła SEVRA monobloc

SEVRA ECOs HEAT Monobloc to urządzenie, w którym jednostka wewnętrzna i zewnętrzna są połączone w jedną całość. Dlatego nie ma potrzeby wykonywania instalacji rurowych czynnika chłodniczego. Jednostka Monobloc znajdująca się na zewnątrz jest połączona tylko przewodami wodnymi. Ponadto dodatkowe elementy po stronie wodnej, takie jak płytowy wymiennik ciepła, naczynie wzbiorcze, pompa wodna są zawarte w jednej obudowie.

Zapytaj o produkt Dowiedz się więcej

SEVRA ECOS HEAT MONOBLOC

Pompa ciepła SEVRA monobloc

SEVRA ECOs HEAT Monobloc to urządzenie, w którym jednostka wewnętrzna i zewnętrzna są połączone w jedną całość. Dlatego nie ma potrzeby wykonywania instalacji rurowych czynnika chłodniczego. Jednostka Monobloc znajdująca się na zewnątrz jest połączona tylko przewodami wodnymi. Ponadto dodatkowe elementy po stronie wodnej, takie jak płytowy wymiennik ciepła, naczynie wzbiorcze, pompa wodna są zawarte w jednej obudowie.

Zapytaj o produkt Dowiedz się więcej

Pompy ciepła SEVRA

NA WIENKRA EXPO

Poznaj markę SEVRA, zobacz co mają do powiedzenia nasi eksperci.

Poznaj naszą markę własną SEVRA
Sevra - Poznaj naszą markę własną SEVRA
zobacz video
Pompy ciepła SPLIT i MONOBLOC
Sevra - Pompy ciepła SPLIT i MONOBLOC
zobacz video
Dlaczego pompy ciepła SEVRA to dobra inwestycja
Sevra - Dlaczego pompy ciepła SEVRA to dobra inwestycja
zobacz video

Materiały do pobrania

Katalogi i cenniki

Sevra - Poznaj naszą markę własną SEVRA

Cennik pomp ciepła SEVRA

Sevra - Poznaj naszą markę własną SEVRA
Sevra - Pompy ciepła SPLIT i MONOBLOC

Katalog pomp ciepła SEVRA SPLIT i MONOBLOC

Sevra - Pompy ciepła SPLIT i MONOBLOC
Sevra - Dlaczego pompy ciepła SEVRA to dobra inwestycja

Cennik klimatyzacji SEVRA

Sevra - Dlaczego pompy ciepła SEVRA to dobra inwestycja

Artykuły SEVRA

Nasza pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT w programie „Nasz nowy dom”

Nasza pompa ciepła SEVRA ECOs HEAT w programie „Nasz nowy dom”

Jest to polski program telewizyjny prowadzony przez Katarzynę Dowbor na antenie Polsatu już od 2013 roku. Idea programu polega na tym, że w każdym odcinku dom lub mieszkanie jednej z polskich rodzin przechodzi kompletną metamorfozę w ciągu...
Klimatyzator SEVRA PROFI – profesjonalizm w każdym calu!

Klimatyzator SEVRA PROFI – profesjonalizm w każdym calu!

Marka SEVRA to marka, za którą stoi firma WIENKRA. Na przestrzeni ponad 30 lat działalności firmy w branży HVACR, WIENKRA zdobyła doświadczenie, wiedzę, ale również bardzo dobrze poznała potrzeby zarówno instalatorów oraz inwestorów....
Czy pompa ciepła może skutecznie schłodzić pomieszczenie?

Czy pompa ciepła może skutecznie schłodzić pomieszczenie?

Jednym z najchętniej wybieranych systemów grzewczych do domu są niewątpliwie pompy ciepła typu powietrze-woda. Jest to nowoczesne, niedrogie i proekologiczne rozwiązanie, które zapewnia nie tylko ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie wody...
Pompy ciepła | Niskotemperaturowo?

Pompy ciepła | Niskotemperaturowo?

Pompy Ciepła typu powietrze woda ugruntowały już swoją pozycję w europejskim klimacie oraz na europejskim rynku. Nie ma już wątpliwości, że to stosunkowo najtańsze ogólnie dostępne źródło ciepła pozyskane za pomocą energii...
Klimatyzator SEVRA COMFORT – stać cię na najwyższy komfort!

Klimatyzator SEVRA COMFORT – stać cię na najwyższy komfort!

Firma WIENKRA, znana jako lider dystrybucji klimatyzacji stworzyła i wprowadziła na rynek markę własną - SEVRA. Marka SEVRA to uosobienie najnowszych innowacji technologicznych „ubranych” w stylowy i nowoczesny design. Bogaty wachlarz...