• gree gree gree gree Ciepło z GREE

Ciepło z GREE

gree

*Źródło Euromonitor International Limited: Urządzenia konsumenckie 2022, sprzedaż wolumenowa w sztukach, dane za 2021 rok.

Szacuje się, że co trzeci klimatyzator na świecie powstał w fabryce GREE, a z usług firmy korzystało już ponad 170 mln klientów.

Fenomen marki potwierdził w 2022 roku niezależny instytut badawczy Euromonitor International, który na podstawie sprzedaży klimatyzatorów ogłosił Gree najlepszą marką klimatyzatorów na świecie.*

0
tysięcy

naukowców i inżynierów pracujących nad niezawodnością produktów Gree

0
instytutów

naukowych i badawczych współpracujących z marką

0
milionów dolarów

każdego roku przeznaczanych wyłącznie na badania, rozwój
i innowacje

0
tysięcy

patentów technologicznych zmieniających oblicze klimatyzacji

Poznaj ciepło z Gree

gree

Ciepło z Gree to ekosystem zaawansowanych urządzeń grzewczych skoncentrowany na dostarczaniu ciepła i komfortu. Efektywnie i na lata.

Poznaj ciepło z Gree

gree

Dlaczego warto ogrzewać klimatyzatorem?

ogrzewanie klimatyzatorem gree
ogrzewanie klimatyzatorem gree
 • Precyzyjne utrzymanie temperatury

  Klimatyzatory pracują zgodnie z ustawieniami użytkownika tak, aby utrzymać zadaną w pomieszczeniu temperaturę. Mogą one kontrolować ją ze standardowego czujnika w urządzeniu lub w pilocie. Odczyt jest dzięki temu bardziej precyzyjny.

 • Łatwa obsługa

  Eksploatacja klimatyzatorów wymaga od użytkownika jedynie włączenia ze standardowego pilota trybu grzania, nastawy temperatury oraz biegu wentylatora. Po uruchomieniu urządzenie jest w stanie pracować praktycznie bezobsługowo. Co więcej, klimatyzatory Gree oferują dodatkowe możliwości sterowania: zdalnie ze smartfona przez aplikację WiFi Gree+, przez sterownik naścienny lub bramkę BMS.

 • Ekologiczne rozwiązanie

  Praca klimatyzatora nie generuje bezpośrednio żadnych zanieczyszczeń. Dzięki ich wykorzystaniu realnie wpływamy na czystość powietrza w naszej okolicy. Urządzenie, w przeciwieństwie do kotłów na paliwo stałe, nie wytwarza również żadnych stałych odpadów.

 • Wysoka efektywność energetyczna i energooszczędność

  Wybrane modele charakteryzują się klasą efektywności energetycznej dla grzania nawet A+++. Odpowiada temu SCOP nawet do 5,10. Oznacza to, że sezonowo z każdego kilowata mocy elektrycznej uzyskać możemy ponad 5 kW mocy cieplnej. Dzięki temu ogrzewanie klimatyzatorami nie wiąże się z wysokimi kosztami.

 • Szybkie ogrzewanie

  Ogrzewanie klimatyzatorami jest wyjątkowo szybkie. Urządzenia są w stanie w czasie kilkunastu minut podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu nawet o kilka stopni. Zależy to m.in. od dobranej wydajności, warunków otoczenia oraz charakterystyki pomieszczenia.

 • Dlaczego ogrzewać klimatyzatorami?

  Klimatyzatory to pompy ciepła typu powietrze-powietrze. Dzięki temu są one w stanie w sezonie grzewczym zapewniać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Wykorzystanie ich do ogrzewania posiada wiele zalet.

ZESTAWIENIE MODELI DO OGRZEWANIA

U-Crown U-Crown gree Amber Prestige Amber Prestige gree Fairy Fairy gree Lomo Luxury Plus Lomo Luxury Plus gree

Poznaj ciepło z Gree

gree

Dlaczego warto ogrzewać Pompą Ciepła Gree?

ogrzewanie Pompy ciepła gree
ogrzewanie Pompy ciepła gree
 • Pompy ciepła – energia przyszłości

  Pompy ciepła Gree Versati to nowoczesne i energooszczędne źródło ciepła, które znajduje zastosowanie zarówno w budynkach i domach nowopowstałych, jak i tych modernizowanych. To najbardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej, a także chłodzenia.

 • Szerokie możliwości zastosowania

  Pompa ciepła Versati najwydajniej pracuje w oparciu o instalacje płaszczyznowe, tzw. podłogówkę, które wymagają zasilania wodą o stosunkowo niskiej temperaturze. Rozwiązanie takie przekłada się na minimalizację kosztów ogrzewania. W ekologicznych domach stosuje się dodatkowo panele fotowoltaiczne, które umożliwiają samodzielną produkcję energii elektrycznej na potrzeby gospodarstwa domowego. Pompy ciepła alternatywnie mogą być zintegrowane z klasycznymi grzejnikami średniotemperaturowymi lub klimakonwektorami.

 • Technologia czystej energii

  Pompy ciepła są jednymi z najbardziej ekologicznych rozwiązań ogrzewania budynków. Nie generują one żadnych zanieczyszczeń, spalin oraz odpadów procesu ogrzewania. Jedynym kosztem eksploatacji jest energia elektryczna, używana do zasilania urządzenia. O stosunku tych wielkości mówi współczynnik efektywności grzania COP. Dla pomp ciepła Gree Versati wynosi on nawet ponad 5,0. Modele Versati charakteryzują się najwyższą klasą energetyczną A+++. Dodatkowym atutem pomp ciepła jest możliwość połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną. Wykorzystanie całkowicie czystej i naturalnej energii słonecznej do zasilania urządzenia sprawia, że działanie pompy ciepła jest jeszcze bardziej przyjazne środowisku. Ekologiczny czynnik chłodniczy R32, na którym pracują wszystkie pompy ciepła Gree, pozwala ograniczyć wpływ na efekt cieplarniany.

 • Niezawodność działania

  Pompy ciepła Gree Versati objęte są aż 5-letnią gwarancją, co świadczy o niezawodności urządzeń i zapewnia użytkownikowi końcowemu spokój inwestycyjny na długie lata.

 • Automatyzacja komfortu pracy

  Dzięki wyposażeniu pompy ciepła Versati w tygodniowy harmonogram pracy, możliwe jest zaprogramowanie automatycznej pracy urządzenia w różnych godzinach doby i dniach. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie działania urządzenia do najkorzystniejszych taryf energii elektrycznej u każdego z dostawców w Polsce oraz codziennego trybu użytkowników, co znacząco obniża koszty eksploatacji pompy ciepła i daje realne oszczędności.

 • Szerokie opcje sterowania

  Pompy ciepła Gree oferują wiele możliwości sterowania w standardzie. Użytkownik ma możliwość ustawienia temperatury wody obiegowej lub zadanej wartości temperatury pokojowej. Urządzenie w komplecie posiada sterownik dotykowy, moduł Wi-Fi oraz oferuje opcjonalne możliwości podłączenia zewnętrznego termostatu lub zintegrowania z BMS.

ZESTAWIENIE MODELI POMP CIEPŁA

Versati All in One POMPY CIEPŁA Versati All in One gree Versati Monoblok POMPY CIEPŁA Versati Monoblok gree Versati Split POMPY CIEPŁA Versati Split gree

Poznaj ciepło z Gree

gree

Dlaczego warto wybrać GMV6 Heat Recovery?

ogrzewanie Pompy ciepła gree
ogrzewanie Pompy ciepła gree
 • Lata doskonalenia

  Lata doskonalenia przez Gree rozwiązań VRF zaowocowały premierą szóstej generacji systemów dwururowych GMV Modular w Polsce. Układy te, dzięki m.in. wysokim parametrom pracy, nowatorskim rozwiązaniom i ułatwieniom dla instalatorów, zdobyły dużą popularność i zaufanie. Dzięki temu do oferty Gree w Polsce wprowadzone zostały również systemy trójrurowe GMV6. Charakteryzują się one m.in. wyjątkowo wysoką efektywnością odzysku ciepła oraz możliwością integracji z hydromodułem podgrzewającym wodę. Sprawia to, że systemy GMV6 HR to rozwiązanie wszechstronne i energooszczędne.

 • Jednostki wewnętrzne, moduły odzysku ciepła i hydromoduły

  Systemy GMV6 HR standardowo wykorzystują jednostki klimatyzacyjne łączone z jednostkami zewnętrznymi przez moduły odzysku ciepła. Dzięki nim możliwe jest chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń poprzez nawiew powietrza. Dodatkowo układ można doposażyć w hydromoduły pozwalające na integracje z układem ogrzewania wodnego oraz zbiornikiem ciepłej wody użytkowej.

 • Jednostki GMV Modular są kompatybilne ze wszystkimi jednostkami wewnętrznymi GMV*:

  Jednostki ścienne, kasetonowe 4-stronne, kasetonowe 4-stronne kompaktowe, kasetonowe 2-stronne kasetonowe 1-stronne, konsole, przypodłogowa-sufitowe, kanałowe wysokiego sprężu, kanałowe niskiego sprężu, kanałowe serii SLIM, kanałowe FRESH AIR, kasetonowe 360°, AHU KIT.

  * Pełna oferta jednostek wewnętrznych znajduje się w katalogu systemów GMV – CAC na stronie www.gree.pl

 • Wysokowydajna sprężarka scroll DC inwerter z technologią EVI

  Kompresor wyposażony został w technologię nieskotemperaturowego dodawania entalpii, tak aby zmaksymalizować jego wydajność. Dzięki regulacji 0-420 Hz może on idealnie odpowiadać na aktualne zapotrzebowanie systemu GMV. Dodatkowo, wtrysk par czynnika (EVI) w obszar średniego ciśnienia sprężarki pozwala na znaczny wzrost wydajności chłodniczej systemu.

 • Inteligentna technologia odszraniania

  Systemy GMV6 HR wyposażone zostały w najnowszy algorytm przeprowadzania odszraniania. W celu wyznaczenia najkorzystniejszego czasu i parametrów defrostu, wykorzystuje on nie tylko informacje o ciśnieniu w instalacji i temperaturze czynnika, ale również analizuje zmiany czasów w poprzednich cyklach i parametry czynnika za sprężarką. Dzięki temu proces odszraniania jest możliwie najbardziej efektywny i najkrótszy.

 • Ciągłe ogrzewanie

  Dzięki inteligentnemu sterowaniu pracą jednostek zewnętrznych w układach wielomodułowych poszczególne moduły mogą, przy zapewnieniu odpowiednich warunków zewnętrznych, wykonywać odszranianie niezależnie od siebie. Pozwala to na kontynuowanie ogrzewania pomieszczeń bez przerw na defrost oraz ogranicza fluktuacje temperatury w pomieszczeniach.

 • Technologia integracji z układami wodnymi CWU i CO

  Wyposażenie systemu w dedykowane hydromoduły pozwala na obsługę nie tylko jednostek klimatyzacyjnych, ale również współpracę z ogrzewaniem wodnym oraz przygotowaniem CWU. Dzięki temu eksploatacja układu jest wyjątkowo energooszczędna, a komfort użytkowania na najwyższym poziomie. Dedykowany sterownik pozwala łatwo i wygodnie zarządzać wszystkimi układami.

 • Odzysk ciepła dla przygotowania ciepłej wody użytkowej

  Zastosowanie hydromodulów pozwala na wykorzystywanie ciepła odpadowego do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. System, pracując latem w chłodzeniu, uzyskane ciepło może całkowicie lub częściowo przekazywać do zasobnika. Dzięki temu wyjątkowo niskim kosztem uzyskuje się ciepłą wodę do celów sanitarnych.

Funkcje GMV6 HR

Więcej informacji znajdziecie w katalogu Ciepło z GREE 2023Pobierz katalog