Wiadomości 4 kwi
Raport

Termomodernizacja budynków jednorodzinnych kluczem do rozwiązania problemu smogu w Polsce. Korzyści dla właścicieli budynków oraz dla gmin i kraju.

Występowanie zjawiska smogu w Polsce wzrasta szczególnie podczas sezonu grzewczego. Dzieje się tak dlatego, że w Polsce to głównie indywidualne ogrzewanie gospodarstw domowych odpowiada za powstawanie smogu i za przekraczanie poziomów alarmowych emisji niebezpiecznych substancji do powietrza zewnętrznego. Skutki złej jakości powietrza są ogromne i wielowymiarowe. Przede wszystkim negatywnie wpływa ono na zdrowie ludzi.

Czy mamy jakikolwiek wpływ na redukcję emisji zanieczyszczeń? Oczywiście! Kluczowym czynnikiem decydującym o zapotrzebowaniu budynków na energię do ogrzewania jest ich efektywność energetyczna.

Niniejszy raport przedstawia potencjał termomodernizacji przegród zewnętrznych budynków jednorodzinnych w Polsce, zarówno pod kątem redukcji smogu, jak i zmniejszenia kosztów ogrzewania budynków jednorodzinnych i poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju. Termomodernizacja przegród zewnętrznych budynków jednorodzinnych to również kompleksowość korzyści, rozpatrywana z punktu widzenia skali jej skutków. Raport przedstawia korzyści termomodernizacji z perspektywy właściciela budynku oraz gminy i kraju.

Pobierz raport "Szóste Paliwo 2018"

ROCKWOOL

ROCKWOOL http://www.rockwool.pl

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

Budimex kończy budowę elektrociepłowni Zabrze

1 paź 1
Wiadomości Budimex kończy budowę elektrociepłowni Zabrze
maciek
maciek
Pozostały już ostatnie szlify i będziemy mieli elektrociepłownie z prawdziwego zdarzenia! Brawa dla wykonawcy za solidną pracę. Jest to... - 2 paź
Łukasz
Łukasz
To fakt - troche miałem okazje pojeździc elektrykiem w zesonie wakacyjnym po Polsce i rzeczywiscie tych stacji ładowania greenway'a troche sie... - 20 paź