Wiadomości 4 kwi
Raport

Termomodernizacja budynków jednorodzinnych kluczem do rozwiązania problemu smogu w Polsce. Korzyści dla właścicieli budynków oraz dla gmin i kraju.

Występowanie zjawiska smogu w Polsce wzrasta szczególnie podczas sezonu grzewczego. Dzieje się tak dlatego, że w Polsce to głównie indywidualne ogrzewanie gospodarstw domowych odpowiada za powstawanie smogu i za przekraczanie poziomów alarmowych emisji niebezpiecznych substancji do powietrza zewnętrznego. Skutki złej jakości powietrza są ogromne i wielowymiarowe. Przede wszystkim negatywnie wpływa ono na zdrowie ludzi.

Czy mamy jakikolwiek wpływ na redukcję emisji zanieczyszczeń? Oczywiście! Kluczowym czynnikiem decydującym o zapotrzebowaniu budynków na energię do ogrzewania jest ich efektywność energetyczna.

Niniejszy raport przedstawia potencjał termomodernizacji przegród zewnętrznych budynków jednorodzinnych w Polsce, zarówno pod kątem redukcji smogu, jak i zmniejszenia kosztów ogrzewania budynków jednorodzinnych i poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju. Termomodernizacja przegród zewnętrznych budynków jednorodzinnych to również kompleksowość korzyści, rozpatrywana z punktu widzenia skali jej skutków. Raport przedstawia korzyści termomodernizacji z perspektywy właściciela budynku oraz gminy i kraju.

Pobierz raport "Szóste Paliwo 2018"

ROCKWOOL

ROCKWOOL http://www.rockwool.pl

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

Implant spowity zielenią będzie walczył ze smogiem

7 sie 5
Wiadomości Implant spowity zielenią będzie walczył ze smogiem
Tede
Tede
Na pewno ten projekt przyciągnie wiele ludzi bo będą ciekawy co tam się ciekawego znajduje :) - Dzisiaj
AniaZWawy
AniaZWawy
Chociaż lubię Warszawę, to muszę przyznać, że faktycznie jest w niej za dużo betonu... ta szarość czasami trochę przytłacza. Dlatego... - Wczoraj