Wiadomości 27 sie
Aerzen
Hałas szkodzi nie tylko uszom

fot. Aerzen

AERZEN redukuje poziom hałasu po stronie tłocznej dmuchaw oraz sprężarek śrubowych za pomocą zastosowania reakcyjnych tłumików.

Wysokie częstotliwości powodują powstanie silnych drgań i jako ich następstwo, fale dźwiękowe generują wibracje w materiale absorbcyjnym zwykłych tłumików. Efekt ten nazywany jest mikro tarciem i obserwuje się go nawet wtedy, gdy materiał absorpcyjny wykonany jest ze stali szlachetnej. Jeśli także, wraz z gwałtownymi pulsacjami, uwzględnimy wysokie temperatury po stronie tłocznej dmuchawy, materiał absorpcyjny ulegnie zmęczeniu i powoli zacznie się rozpuszczać. Następstwem jest fakt, iż wraz z ubytkiem materiału absorpcyjnego tłumik traci swoje właściwości redukcji poziomu hałasu a także materiał absorpcyjny przedostaje się do tłoczonego medium i zanieczyszcza sprężone powietrze.

Dlatego też Aerzen zdecydował się na inny sposób redukcji poziomu hałasu: bez materiału absorpcyjnego ale na zasadzie użycia fali dźwiękowych które wygaszają się wzajemnie i w ten sposób unikając faktu wypłukiwania materiału absorpcyjnego i przedostawania się go do sprężonego powietrza. Dodatkowo, ta konstrukcja tłumika umożliwia jego zastosowanie jako łapacza iskier dla aplikacji w strefach zagrożenia wybuchowego Ex. Ewentualnie mogące powstać iskry są wygaszane na skutek działania siły odśrodkowej i nie przedostają się do rurociągu tłocznego.

Tłumik reakcyjny Aerzenera wykorzystuje tą samą zasadę działania, która ma zastosowanie w słuchawkach w wersji z  „Acoustic Noise Cancelling (ANC) Technology” czyli z aktywną redukcją hałasu. Podstawa działania ANC jest prosta - na zewnątrz słuchawek mikrofon zbiera dźwięk z otoczenia, a układ elektroniczny odwraca go w fazie i nakłada na muzykę. W ten sposób każdy sygnał pojawiający się wokół słuchacza zyskuje w słuchawkach swój negatyw - tak więc fala przenikająca przez obudowę z zewnątrz trafia na swoją "antyfalę" w wyniku czego obie się nawzajem znoszą.

Rozwiązanie Aerzena jest zatem unikatowe i zostało certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi dyrektywami dotyczącymi sprężonego powietrza. Tłumiki są desygnowane zgodnie z Pressure Equipment Directive (PED) zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej 2014/68/EU a ponadto z porównywalnymi globalnymi regulacjami jak np. American Society of Mechanical Enginners (ASME).

Zasadę działanie tłumika Aerzenera można zaobserwować na krótkim video

Forest - zielony biurowiec wyrośnie w Warszawie

12 wrz 1
Wiadomości Forest - zielony biurowiec wyrośnie w Warszawie
rykarda parasol
rykarda parasol
zieleń chyba w modzie, ostatnio widziałam tablice z reklamą nazwy Green Mokotów ;)))) - 13 wrz
majks
majks
Świetna informacja dla samego miasta i jego mieszkańców. W końcu uzyskamy wizytówkę miasta z prawdziwego zdarzenia, którą będzie można się... - 29 sie