Wiadomości 10 sty
Merserwis
Kimo Instruments należy do grupy Sauermann

fot. Merserwis

Informujemy, że marka Kimo Instruments produkująca urządzenia kontrolno-pomiarowe dla branży HVACR oraz E-Intruments produkująca m.in. mierniki jakości powietrza wewnętrznego IAQ i analizatory spalin kotłów i silników gazowych, została włączona w skład Grupy Sauermann, producenta pompek skroplin dla klimatyzacji, a także opraw zaworowych. Od tej pory urządzenia wymienionych wyżej marek będą określane za pomocą nazwy grupy czyli Sauermann [model] + [nazwa]. Tym samym firma Merserwis poszerzyła zakres swojego asortymentu o profesjonalne rozwiązania E-Instruments i Sauermann.

Grupa Sauermann to od ponad 40 lat lider w dziedzinie projektowania, produkowania i dystrybucji przyrządów kontrolno-pomiarowych dedykowanych przemysłowi oraz całej branży HVACR. Grupa w szczególności skupia się na badaniu, pomiarach i kontroli jakości powietrza wewnętrznego (IAQ - Indoor Air Quality). Skupia wokół siebie trzy marki. KIMO oraz E-Instruments, których celem jest pomiar i kontrola parametrów powietrza oraz Sauremann, którego głównym produktem są pompki skroplin, oprawy zaworowe i urządzenia pomiarowe poprawiające jakość powietrza wewnętrznego. Firma Sauermann została założona w Belgii w 1976 roku i obecnie zatrudnia ok. 400 osób w 21 lokalizacjach na 3 kontynentach (Europa, Ameryka Północna oraz Azja). Wartości z jakimi firma się utożsamia to nastawienie na pełną satysfakcję klienta, odpowiedzialność i dążenie do doskonałości z każdym nowym rozwiązaniem, a także otwartość na nowe pomysły z zachowaniem szacunku i uczciwości w każdej dziedzinie. Merserwis jako oficjalny, autoryzowany dystrybutor marki KIMO (Sauermann) w Polsce z dumą podziela powyższe wartości.

Obecnie grupa Sauermann posiada cztery fabryki na trzech kontynentach. W Montpon we Francji zatrudnia ok. 250 pracowników i skupia się na produkcji i badaniu urządzeń kontrolno-pomiarowych dla HVACR. W Chevry-Cossigny (Francja) oraz w Szanghaju (Chiny) zatrudnionych jest w sumie ok. 80 pracowników specjalizujących się w produkcji wysokiej jakości pompek skroplin do klimatyzatorów i kotłów kondensacyjnych. Sauermann posiada również fabrykę w Stanach Zjednoczonych, której głównym zadaniem jest produkcja przenośnych analizatorów spalin i urządzeń do monitorowania jakości powietrza.

Tagi: Merserwis
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście