Wiadomości 16 maj

Domy energooszczędne wykorzystują wielokomorową izolację ścian i szczelne okna, które coraz częściej nie mają nawet możliwości otwarcia. Umożliwia to uzyskanie wysokiej efektywności termicznej, jednak jednocześnie całkowicie eliminuje naturalny obieg powietrza. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest więc w takich budynkach koniecznością. W tym filmie wyjaśniamy na czym polega proces obiegu powietrza i rekuperacji na przykładzie rekuperatora Vent-Axia Kinetic Advance.

Rekuperator Vent-Axia Kinetic Advance

Ta centrala wentylacyjna zapewnia energooszczędną wentylację budynków mieszkalnych i podobnych obiektów zgodnie z wymogami najnowszych brytyjskich przepisów budowlanych określonymi w dokumencie F z 2010 roku.


Urządzenie zaprojektowano tak, aby zapewnić całodobową wentylację wyciągową stęchłego, wilgotnego powietrza z łazienek, toalet, pomieszczeń gospodarczych oraz kuchni. Przy wyciągu stęchłego powietrza wymiennik ciepła w urządzeniu przesyła do 94% ciepła do nawiewu skierowanego do sypialni i salonu. Zapewnia to odzysk znaczących ilości energii, a jednocześnie niższe koszty ogrzewania i bardziej komfortowe warunki.

Ponadto w części modeli są dostępne opisane poniżej rozwiązania, które w określonych przypadkach można zamontować jako wyposażenie dodatkowe. Funkcja stałego wydatku pozwalająca uzyskać niezmienny przepływ niezależnie od stopnia drożności filtrów. 

 

 Interesuje Cię rekuperator Vent-Axia? Wejdź tutaj >>>

Budimex kończy budowę elektrociepłowni Zabrze

1 paź 1
Wiadomości Budimex kończy budowę elektrociepłowni Zabrze
maciek
maciek
Pozostały już ostatnie szlify i będziemy mieli elektrociepłownie z prawdziwego zdarzenia! Brawa dla wykonawcy za solidną pracę. Jest to... - 2 paź
Łukasz
Łukasz
To fakt - troche miałem okazje pojeździc elektrykiem w zesonie wakacyjnym po Polsce i rzeczywiscie tych stacji ładowania greenway'a troche sie... - 20 paź