Wiadomości 11 lip

Od 1 lipca 2018 roku w firmie SALDA wprowadzona została nowa klasyfikacja filtrów powietrza zgodna z normą ISO 16890. Międzynarodowa norma, która zastąpiła w połowie roku normę EN 779 jest efektem dostosowywania filtrów do wytycznych i standardów jakości powietrza w zakresie zanieczyszczeń pyłowych WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od wielu lat publikuje raporty, w których określa poziomy stężenia szkodliwych substancji dla zdrowia i życia ludzi. Szczególne znaczenie w tych raportach odgrywa stężenie pyłu zawieszonego PM (ang. Particulate Matter), czyli mieszaniny stałych i ciekłych cząstek oraz substancji organicznych i nieorganicznych unoszonych przez powietrze. Nadmierne ich stężenie w powietrzu może powodować głównie choroby układu oddechowego i układu krążenia. 

Nowa norma ISO 16890 bazuje na wskaźniku skuteczności filtracji w odniesieniu do klas rozmiaru cząstek stałych (PM) i oznacza ich klasyfikację: PM10 PM2,5 i PM1. Filtr zostaje klasyfikowany do jednej z grup, jeśli jego minimalna wydajność wynosi 50%. 

Forest - zielony biurowiec wyrośnie w Warszawie

12 wrz 1
Wiadomości Forest - zielony biurowiec wyrośnie w Warszawie
rykarda parasol
rykarda parasol
zieleń chyba w modzie, ostatnio widziałam tablice z reklamą nazwy Green Mokotów ;)))) - 13 wrz
majks
majks
Świetna informacja dla samego miasta i jego mieszkańców. W końcu uzyskamy wizytówkę miasta z prawdziwego zdarzenia, którą będzie można się... - 29 sie