Wiadomości 11 sty
Czysta instalacja wentylacyjna na wyciągnięcie ręki - Certyfikat M1 | Alnor

fot. Alnor

Certyfikatem M1 są objęte wybrane kanały i kształtki systemu SPIRAL

Certyfikatem M1 są objęte wybrane kanały i kształtki systemu SPIRAL, dzięki temu produkty te:

  • nie zwiększają koncentracji zanieczyszczeń w systemie wentylacyjnym,
  • nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów ani zanieczyszczeń w formie gazów lub cząstek,
  • ułatwiają czyszczenie systemu wentylacyjnego,
  • zapewniają najwyższą jakość i czystość powietrza w pomieszczeniach.

 Sprawdź certyfikaty czystości klasy M1

Czysta instalacja wentylacyjna z certyfikatem M1

Trudno przecenić wartość czystego powietrza. Szczególnie w obecnym czasie, kiedy docierają do nas alarmujące informację o zanieczyszczeniu powietrza pyłami zawieszonymi, węglowodorami czy tlenkami siarki i węgla. Ustawodawcy starają się obniżyć emisję szkodliwych substancji poprzez przepisy i dyrektywy a użytkownicy zaopatrują się w filtry o co raz wyższych klasyfikacjach skuteczności filtracji. Ale może warto zadbać o czystość wentylacji już od samego początku?

Zgodnie z tym założeniem powstała w Finlandii Building Information Fundation RTS. Instytucja zajmuje się klasyfikacją czystości nowo produkowanych elementów wentylacyjnych. Mimo, że aplikacja jest dobrowolna, w Finlandii stało się to pewnym standardem w branży HVAC. Pośród wielu certyfikatów obecnych na rynku europejskim i światowym, ten jest warty uwagi gdyż wpływa bezpośrednio na jakość powietrza transportowanego przez system wentylacyjny. Dlatego też ALNOR przystąpił do programu i w październiku 2017 roku otrzymaliśmy certyfikat klasy czystości M1 na okrągłe kanały i kształtki z balchy ocynkowanej. Wymaganie, jakie RTS stawia przed producentem wentylacji to:

  • produkt nie zwiększy koncentracji zanieczyszczeń w systemie wentylacyjnym
  • produkt nie wydziela nieprzyjemnych zapachów ani zanieczyszczeń w formie gazów lub cząstek
  • produkt będzie łatwy w czyszczeniu

Po przebadaniu naszych próbek w University of Eastern Finland oraz audytu w naszej siedzibie, podczas którego badane były losowe elementy prosto z taśmy produkcyjnej i magazynu, otrzymaliśmy raport, z którego wynika że nasz proces produkcyjny spełnia rygorystyczne wymagania RTS.

Certyfikacją M1 objęte są kanały i kształtki Spiral Z275, kształtki tłoczone i segmentowe oraz przepustnice na okres 3 lat. Okres certyfikacji można oczywiście przedłużyć pod warunkiem, że proces technologiczny nie uległ znaczącym zmianom.

Dodatkowe informacje o certyfikatach

Budimex kończy budowę elektrociepłowni Zabrze

1 paź 1
Wiadomości Budimex kończy budowę elektrociepłowni Zabrze
maciek
maciek
Pozostały już ostatnie szlify i będziemy mieli elektrociepłownie z prawdziwego zdarzenia! Brawa dla wykonawcy za solidną pracę. Jest to... - 2 paź
Łukasz
Łukasz
To fakt - troche miałem okazje pojeździc elektrykiem w zesonie wakacyjnym po Polsce i rzeczywiscie tych stacji ładowania greenway'a troche sie... - 20 paź