Któż z nas nie lubi wrócić do ciepłego mieszkania kiedy na dworze zimno i chlapa. To grzejniki pokojowe sprawiają, że możemy wrócić do przytulnego ciepłego i komfortowego domu. Wspomiany grzejnik pokojowy ma za zadanie zapewnić nam komfortową temperaturę pomieszczenia w którym się znajdujemy, ale coraz częściej pełni również rolę dekoracji wnętrza. Producenci grzejników pokojowych prześcigają się w projektowaniu co rusz nowych grzejników pokojowych, które zaspokoją potrzeby estatyczne nawet najbardziej wymagających klientów i pozwolą im dopasować tak ważny element jakim jest grzejnik pokojowy do koncepcji swojego pokoju.

Jak działają grzejniki pokojowe?
Grzejnik pokojowe działają na zasadzie konwekcji oraz promieniowania.

Działanie grzejnika konwektorowego opiera się na grawitacyjnym przepływie powietrza - od dołu dopływa chłodne powietrze, które ogrzewa się podczas przepływu przez wymiennik ciepła, a ciepłe powietrze wypływa poprzez wylot w górnej części grzejnika. Istnieją także grzejniki konwektorowe wyposażone w wentylator nadmuchowy w których przepływ powietrza jest odwrócony, którego zaletą jest lepsze wymieszanie powietrza w pomieszczeniu i szybsze ogrzanie podłogi.

Działanie grzejnika promiennikowego polega na wydzielaniu ciepła na powierzchni grzejnika.

Rodzaje grzejników pokojowych:

  • pokojowe grzejniki stalowe - są łatwiejsze w stylizacji, dzięki czemu mogą przypominać zarówno stare jak i nowoczesne. Nagrzewają się wolnej od aluminiowych.
  • pokojowe grzejniki aluminiowe i miedziane - są lżejsze od stalowych, odporne na korozje, nie należy ich montować w miejscach których aluminium jest narażone na reakcje chemiczne z kwasami. Nagrzewają się szybciej od stalowych
  • pokojowe grzejniki żeliwne - były stosowane w starym budownictwie.

Zobacz największy zbiór grzejników w sklepach internetowych: grzejniki pokojowe Buderus, grzejniki pokojowe Purmo, grzejniki pokojowe Regulus, grzejniki pokojowe Viessmann, grzejniki pokojowe Zehnder, grzejniki pokojowe Termix